ON-LINE SHOP

07 kwiecień 2009
ON-LINE SHOP

Niedawno informowaliśmy Was o otwarciu sklepu „ONLINE” w Gdyni - dziś przedstawiamy Wam krótki fotoreportaż z tego miejsca. Przyznam szczerze, że wybierając się na miejsce czułem trudny do opisania mix emocji – z jednej strony naprawdę spore nadzieje i podniecenie towarzyszące udziałowi w czymś wyjątkowym, z drugiej obawa czy to, co zastanę na miejscu spełni moje oczekiwania i nie skończy się rozczarowaniem. Co by nie trzymać Was dłużej w napięciu napiszę już teraz, że się nie zawiodłem. Miejsce, w którym znajduje się sklep od razu mnie zauroczyło – być może dlatego,  łatwiej było mi przymknąć oko na kilka niedociągnięć i braków...

Foto: ON-LINE i Krzysztof Wyszomirski

pano_front_.jpg...Lokalizacja na pierwszy rzut oka wydaje się być jakimś nieporozumieniem - brak adresu, oddalenie od ciągów komunikacyjnych, bliskość torów – jednak paradoksalnie na dłuższą metę to moim zdaniem bardziej atut niż wada. 
Online_otwarcie_7.jpgSklep mieści się (po sąsiedzku z szkołą tańca „Smooth Moves”) w starym kolejowym magazynie tuż przy głównej trasie kolejowej Trójmiasta (stąd nazwa online).
pano_inside.jpg W sklepie znajdziecie ubrania (między innymi Carhartt, 8MilesHIGH, Turbokolor), szeroki wybór farb i
markerów oraz całe mnóstwo innych gadżetów związanych z street artem i graffiti. 
magazyny.jpgJeśli chodzi o tenisufki, to tymczasem w sklepie znajdziemy skromny ich wybór (choć i tak najciekawszy i najbardziej różnorodny biorąc pod uwagę Trójmiejskie realia). 17.jpgPozostaje nam trzymać kciuki i mieć nadzieję, że znajdą się amatorzy zakupów, a tym samym zwiększą szanse na poszerzenie oferty. Udało mi się tez potwierdzić wcześniejsze doniesienia o kooperacji z "Warszawską Nike". 

Poniżej możecie przeczytać, co na temat powstania „ONLINE” mówią Krzysiek i Jacek główni autorzy przedsięwzięcia.

”Pomysł otwarcia sklepu dla artystów w trójmieście powstał kilka lat temu. Początkowo trudno było znaleźć ciekawą lokalizację i lokal, który spełniałby w miarę sensowne koszty utrzymania. Jednak się udało, na początku ubiegłego roku znaleźliśmy lokal w Gdyni Orłowie, nieopodal Centrum Handlowego „Klif” i przystanku SKM. Ciche miejsce, w samym centrum Orłowa, z ciekawym zapleczem do robienia warsztatów i imprez oraz miejscem na graffiti hall of fame. Stąd powstał pomysł otwarcia trójmiejskiej galerii dla artystów...
Online_otwarcie_18.jpg...Online to nie tylko sklep, lecz również „Only Members Gallery” – czyli otwarta galeria dla młodych (i nie tylko) artystów, dzięki której mają okazję zaistnieć w otaczającej nas przestrzeni miejskiej. Pobawić się kolorami i formą, nie ograniczając do kartki papieru, bądź płótna w pracowni. Do projektu zapraszamy grafficiarzy, street-artowców, architektów, dizajnerów. Udostępniamy ponad 400m2 ściany na urzeczywistnienie swoich wizji oraz teren wokół budynku, na którym można zrealizować instalacje, wystawy. Co miesiąc na części galerii swoje prace będą tworzyli najlepsi Polscy i zagraniczni artyści, a ich efekty będziemy mogli podziwiać jadąc trójmiejską SKM ‘’. 
8.jpgPodsumowując: Online to w tej chwili niewątpliwie najciekawszy punkt w Trójmieście jeśli chodzi o sneakers'y i streetwear i za razem jeden z ciekawszych jeśli chodzi o przestrzeń i możliwości oferowane artystom. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie nam napisać o gdyńskim sklepie. Tymczasem Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.   

Strona internetowa sklepu już działa i znajdziecie ją pod adresem www.on-line.shop.pl/
 

Tagi: -