Proponowany post

Opium Paris Stworzył Jedną Z Najlepszych Kolorystyk Le Coq Sportif R1000 Ever

04 marzec 2019
Opium Paris Stworzył Jedną Z Najlepszych Kolorystyk Le Coq Sportif R1000 Ever

Tak dawno nie pisaliśmy o poczynaniach francuskiej marki Le Coq Sportif, że zupełnie zapomnieliśmy o jej istnieniu. To, co jednak stworzyli wspólnie z ekipą kultowego, francuskiego butiku Opium w sekundę nas ocuciło. 

Inspiracją do stworzenia tej świetnej kolorystyki modelu R1000, był bliski nam temat sztuki ulicznej - graffiti, co automatycznie spowodowało jeszcze większą chęć zgłębienia tematu. Za całość odpowiedzialnych jest trzech kumpli Mounir, Yace oraz Farid - współzałożyciele paryskiej legendy, wcześniej wspomnianego butiku Opium, który jest pozycją obowiązkową każdego, kto chociaż na chwilę zatrzymuje się w tym mieście. Głównym punktem odniesienia była miejscówka Châtelet-Les Halles, gdzie trójka miłośników graffiti spotykała się przed każdą akcją. Stąd możecie się też domyślać, czemu logo Opium zaprojektowane jest w formie tag'u. Przejdźmy teraz do butów, bo to one są tutaj najważniejsze. Materiałowo nie ma opcji, żeby na coś narzekać. Upper skonstruowany jest między innymi z naturalnego nubuku,  nylonu czy zamszu z mikro perforacją. Wszytko, oczywiście w najwyższej jakości premium. Kolorystycznie według nas jest jeszcze lepiej. Różowe i fioletowe wstawki to odniesienie do oryginalnych kolorystyk tego modelu butów z przełomu lat 80/90, co jest sporym ukłonem w stronę francuskiej marki z kogutem w logo. Szare akcenty odniesienia do wyżej wspomnianej miejscówki, a 'cementowy' wzór na stabilizatorze pięty nawiązuje do kamiennej rzeźby L’écoute tam się znajdującej. Nie ma graffiti bez tagów. Także prócz logo sklepu Opium Paris na cholewce znajdziemy je też wkładkach, gdzie również dowiedzieć się możecie, który numer ma Wasza para. Tak, buty są limitowane, a powstało ich jedynie 400 par. Ciekawostką jest również to, że spód świecącej w ciemności podeszwy z akcentami w kolorach żółtym, czerwonym oraz fioletowym to subtelne nawiązanie do kultowych już Air Max 180 projektowanych przez ekipę tego samego sklepu w 2005 roku. Dosłowną kropką nad i jest przeprojektowane logo LCS po wewnętrznej stronie cholewki, gdzie zamiast koguta znajdziecie gwiazdkę wziętą z tagu Opium. Poniżej podrzucamy Wam naprawdę pokaźną liczę zdjęć prosto od only_wann.

Buty do sprzedaży trafią już 9 marca i prócz paryskiego sklepu Opium dostępne będą również w 24 Kilates, Sneakers76, Hanon, AFEW oraz HAL. Ich sugerowana cena detaliczna wynosić ma 185 euro. Czy jest to adekwatna kwota do tego co otrzymujemy w zamian? Według nas zdecydowanie tak!


Le Coq Sportif
Opium Paris