Proponowany post

Oto adidas Originals Stan Smith 'Christmas Monster' Inspirowane Postacią Gizmo Z Kultowego Filmu 'Gremlins' Z 1984 Roku

09 grudzień 2020
Oto adidas Originals Stan Smith 'Christmas Monster' Inspirowane Postacią Gizmo Z Kultowego Filmu 'Gremlins' Z 1984 Roku

adidas Stan Smith, tak samo jak kultowy Superstar to ikona sneakersowego świata spod szyldu trzech pasków. Od momentu rynkowego debiutu w 1965 roku, czyli 55 lat ten sylwetka ta funkcjonowała jeszcze pod innym pseudonimem adidas Robert Haillet. Dopiero w 1978 roku wraz z nawiązaniem współpracy ze wschodzącą gwiazdą tenisa Stan Smithem 'oficjalnie przechrzczono' je na aktualne do tej pory adidas Stan Smith i przy okazji naniesiono charakterystyczny wizerunek sportowca na język. Co ciekawe, w 1988 roku niemiecka marka z trzema paskami sprzedała spektakularną ilość 22 milionów par butów Stan Smith, trafiając do Księgi Rekordów Guinnessa. Gdyby tego było mało już sześć lat później liczba ta podskoczyła do 23,7 mln par.

adidas Originals specjalnie z myślą o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia serwuje nam specjalną, limitowaną edycję Stan Smith nazwaną 'Christmas Monster', która spodoba się nie tylko fanom wyszukanych sneakersów, ale i amerykańskiego kina połowy lat 80. Wtedy też na srebrnych ekranach wyświetlano amerykański horror komediowy 'Gremlins', opowiadający o postaci Billyego Peltzera, który w Święta Bożego Narodzenia dostaje ojca naukowca małe, włochate zwierzątko - mogwaia Gizmo. Opieka nad nim wymagała przestrzegania trzech prostych zasad: nie wolno wystawiać go na światło słoneczne, unikać bezpośredniego kontaktu z wodą oraz nie karmić po północy. Oczywiście, wszystkie te reguły zostały złamane, Gizmo zaczyna się rozmnażać, a jego 'potomstwo', nakarmione zbyt późno, zmienia się w krwiożercze gremliny terroryzujące miasto i jego mieszkańców. To właśnie postać Gizmo była inspiracją dla niemieckich projektantów do stworzenia nowych adidas Originals Stan Smith 'Christmas Monster'. Klasyczną, prostą i ponadczasową cholewkę asymetrycznie pokryto sztucznym włosiem w dwóch kolorach, brązowym oraz beżowym, czyli takich, jak umaszczenie mogwaia. Oczywiście, nie sam nietypowy, choć pojawiający się na sneakersach materiał definiuje to szalone wydanie, a wielkie, maślane oczy wkomponowane w piętę, gdzie zabrakło klasycznego logo Trefoil. Projekt wieńczy tematyczna wkładka przypominająca na o zasadach dbania o Gizmo.

Szczegóły premiery adidas Originals Stan Smith 'Christmas Monster' 

Buty adidas Originals Stan Smith 'Christmas Monster' w wybranych punktach sprzedaży pojawią się już 19 grudnia. Mamy nadzieję, że zobaczymy je w takich punktach jak Warsaw Sneaker Store, gdzie znajdziecie szeroki asortyment limitowanych adidasów. Sugerowana cena detaliczna to około 145$.


adidas