Proponowany post

Oto Co Jordan Brand Szykuje Na Nadchodzące Miesiące! vol. 1

29 czerwiec 2020
Oto Co Jordan Brand Szykuje Na Nadchodzące Miesiące! vol. 1
Yeezy chyba jednak nie przeskoczył Jumpmana...

Marka obuwnicza sygnowana nazwiskiem Michaela Jordana pozostaje w wyśmienitej formie. Najlepsze premiery pierwszego półrocza przeklętego roku 2020 zdążyły już się wyprzedać, oferta przygotowana na nadchodzące lato już jest przygotowana na nadchodzące "L-ki" na SKNRS App, a koniec roku zapowiada się równie okazale. I pomyśleć, że sprawdzonym rozwiązaniem pozostaje od lat wypuszczanie coraz to nowych kolorystyk klasycznych modeli z linii Air Jordan, która gościła na stopach Jego Powietrzności z czasów gry dla Chicago Bulls. Dziś skupimy się na 1/3 z obiecanych nam modeli.

Air Jordan 1 Retro High OG 

Najpopularniejszy obecnie model z serii ukaże się w aż czterech wersjach. Pierwsza z nich to kontynuacja serii satynowych jedynek w damskiej rozmiarówce. Klasyczne kolory drużyny Bulls objawiają się nam tutaj w czerwono białej cholewce, którą wykonano z wysokiej jakości skóry. Zapiętek i swoosha zdobi czarna skóra imitująca wężowe łuski. Gdzie się podziała satyna? Wykonano z niej zewnętrzne obszycie języka. Całość stoi na białej podeszwie środkowej i czarnej podeszwie zewnętrznej, które idealnie ze sobą kontrastują. Buty są opisywane jako damskie, ale coś nam mówi, że w kolejkach po nie ustawią się przedstawiciele obu płci.Następne w kolejce są AJ1 w kolorystyce "Japan"
. Buty powracają na sklepowe półki po raz pierwszy w historii. Wcześniej mieliśmy okazję zakupić je wyłącznie na terenie kraju kwitnącej wiśni. W tym roku srebrne, odbijające padające na nie światło buty będziemy mieli okazję nabyć z okazji globalnego dropu. Nike i Jordan Brand nie zapominają jednak o korzeniach tej kolorystyki. 2020 par obuwia trafi do sprzedaży w specjalnych srebrnych walizkach - wszystkie specjalne wydania będą dostępne tylko na terenie Japonii. Coś nam jednak mówi, że takie wydanie zadowoli wszystkich konsumentów nawet w klasycznych OG boxach.Zostajemy w tematyce krajów azjatyckich. Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie Nike, trzecia z prezentowanych kolorystyk inspirowana jest tempem życia jakiego możemy doświadczyć na ulicach Tokyo. Krzykliwe, jasne barwy w przedniej części cholewki oraz na midsole'u zestawione są w kontraście z brązowo - czarną tylną sekcją butów. Taki mix ma na celu zaakcentowanie połączenia klasycznego stylu życia starszych pokoleń z nowoczesnym, szybkim i nieprzewidywalnym stylem bycia. Kolejny must have?Ostatnie jedynki na horyzoncie to klasyczne nawiązanie do Jordanowksich czasów Chicago Bulls. Szaro-biała cholewka i czarny swoosh to bardzo spokojne ale też satysfakcjonujące połączenie kolorów na kultowej bryle jedynek. Charakteru dodaje czerwona skóra wokół wzmocnienia stawu skokowego. Czarne panele wokół tej sekcji wykonano z celowo poniszczonej faktury. Co o nich sądzicie?


Air Jordan 3 Retro

Idealnym butem na lato wydaje się być pierwszy model linii Air Jordan, który zaprezentował nam Tinker Hatfield. Tak też jest w istocie - trójki to zdecydowanie jedne z najczęściej spotykanych na ulicach modeli kultowego obuwia. W tym roku mieliśmy już okazję zakupić ten model w dwóch kolorach, dziś prezentujemy kolejne dwa style AJ3.

Pierwszy z nich to kolor teoretycznie zarezerwowany dla Pań - zakładamy jednak, że jeżeli Panowie wcisną w nie swoje stopy to też zdecydują się na pozostawienie ich wewnątrz najnowszej kolorystyki trójek. Biały skórzany upper został tu skomponowany z pomarańczowym midsolem, dziurkami na sznurówki oraz brandingiem na języku. W tej samej jaskrawej barwie wykonano też podszycie wnętrza tego modelu. Na zapiętku widnieje Jumpman, natomiast oba krańce buta wieńczy znany i lubiany elephant print. Skusicie się na takie "pomarańczki"?


Na poprzednim modelu zabrakło brandingu Nike Air, na tym zaś projektanci ewidentnie nie mogli się zdecydować którego logo powinni użyć. Z opresji postanowili wyjść w ciekawy sposób, ponieważ na zapiętku prezentowanych AJ3 znalazł się zarówno Jumpman jak i oryginalne logo umieszczane w tej części trójek. Wstawki z Elephant Pritnu wykonano z materiału przypominającego jeans a białą cholewkę podkreślają czerwone elementy w pobliżu stawu skokowego oraz na języku. Gdyby buty otrzymały czerwony midsole to roboczo moglibyśmy je nazwać nawet trójkami "Fire Red"


We wszystkich kolorystykach projektanci inspirowali się kulturą Japonii. Jest to oczywiście nawiązanie do Igrzysk Olimpijskich, które miały się odbyć na terenie tego kraju. Zawody niestety przeniesiono na rok 2021 jednak Nike i Jordan nie mogli zrezygnować z zaplanowanych już na ten rok premier. Ale nie jest to zła wiadomość. W końcu stajemy przed okazją otrzymania kolejnych tego typu kolorystyk już w przyszłym roku!