Proponowany post

Oto Co Jordan Brand Szykuje Na Nadchodzące Miesiące! Vol. 2

30 czerwiec 2020
Oto Co Jordan Brand Szykuje Na Nadchodzące Miesiące! Vol. 2
Ciąg dalszy najnowszej kolekcji od Jordan Brand.

Czas na drugą część przeglądu obuwia od Jordan Brand! Jeżeli dopiero tu trafiliście, to zapraszamy TUTAJ do zapoznania się z pierwszym "rzutem" obuwia od Jego Powietrzności. Dziś przyjrzymy się kolejnym stylom, które pojawią się na sklepowych półkach i ekranach waszych appek jeszcze w tym roku. Zaczynajmy!

Air Jordan 5 Retro

W tym roku obchodzimy trzydziestolecie pierwszego wydania pierwszych Jordanów, na których użyto charakterystycznego materiału 3M. Dzięki temu, język tych butów wyróżniał się na tle pozostałych a buty MJa błyszczały w świetle reflektorów jeszcze jaśniej. Ta kolorystyka nie potrzebuje jednak dodatkowych wyróżnień. Zielona cholewka z zamszu idealnie łączy się z żółtymi elementami i czarnymi akcentami na języku i podeszwie. Centralną część outsole'a wykonano z transparentnej gumy, język oczywiście pokryto materiałem odbijającym światło a żeby nadać butom wyjątkowego stylu, zapiętek ozdobiono specjalną naszywką z logiem Jumpmana.


Air Jordan 6 Retro

Odcienie szarości to raczej tematy, które kojarzą nam się ze starszymi modelami z linii Air Jordan. Jak jednak pokazują projektanci Jordan Brand, modele takie jak szóstki również można z powodzeniem ubrać w ciemniejsze barwy. Najnowsze AJ6 wykonano z ciemnego zamszu. Jaśniejszy materiał uwypukla artystyczne ujęcie liczby "23" na cholewce butów, mleczno biała podeszwa środkowa kontrastuje z cholewką nadając całemu modelowi szyku. Dodatkowo otrzymujemy zawieszkę w kształcie dunkującego Jordana - oby była ona metalowa!


Air Jordan 12 Retro

W oczekiwaniu na reedycję utęsknionych Jordan 12 "Taxi" będziemy musieli zadowolić się dwoma nowymi kolorystykami tego modelu. Pierwszy z nich to kombinacja kolorów znana z karbonowej płytki z "taksówek" z tą różnicą, że żółć i czerń barwią cholewkę a nie podeszwę butów. Czarny upper zestawiono z żółtym mudgardem - oba elementy (podobno) wykonano z wysokiej jakości skóry. Buty posiadają też żółtą podeszwę środkową oraz branding na języku. Skóra w przedniej części cholewki została wykonana z materiału, który gościł na oryginalnych kolorystykach, dzięki czemu faktura buta przypomina łuski.

Druga wersja dwunastek to połączenie niebieskiego i białego. Cholewka z gładkiej skóry zdobi tylną część buta natomiast w bieli wykonano mudguard oraz obie podeszwy - środkową i zewnętrzną. Buty posiadają oryginalną, karbonową płytkę stabilizacyjną oraz oryginalne, czerwono czarne pudła. 


Air Jordan 13 Retro

Dopiero mieliśmy w rękach trzynastki "Flint" a na horyzoncie pojawiła się nowa, tym razem nie oryginalna kolorystyka AJ13. Wraz z nią otrzymujemy białą cholewkę połączoną z zielonym nubukiem, który wyściela podeszwę środkową butów oraz panel przy charakterystycznym hologramie. Takie użycie kolorów pozwala jeszcze bardziej zwrócić uwagę innych przechodniów na kultowy element trzynastek, który przypomina błyszczące w ciemności oczy pantery. A skoro już jesteśmy przy tym drapieżnym kocie to zwróćmy uwagę, że buty swoją na czarnej podeszwie zewnętrznej, której kształt dodatkowo wzmacnia poczucie obecności dzikich kotów. Jest tu gdzieś Joe Exotic?


Air Jordan 14 Retro

Ostatnie z prezentowanych butów to ostatnie mistrzowskie obuwie Jordana. Co prawda nie jest to żadna z oryginalnych kolorystyk ale jak się okazuje, model inspirowany kolekcją samochodów Ferrari może prezentować się dobrze również w kolorach białym i niebieskim. Barwa "Royal Blue" umieszczona jest na podeszwie środkowej, obszyciu języka i wykończeniu zapiętka. Wysokiej jakości skóra umieszczona została na bocznych panelach butów a logo Jordan/Ferrari prezentuje się okazale również dzięki umieszczeniu na nim szlacheckiego, niebieskiego koloru.