Proponowany post

Oto Druga Odsłona Asics GEL-Lyte III 'Monsoon Patrol' Od Limited Edt Oraz SBTG

02 listopad 2020
Oto Druga Odsłona Asics GEL-Lyte III 'Monsoon Patrol' Od Limited Edt Oraz SBTG

W 2018 roku, a dokładnie 1 grudnia miała miejsce premiera potrójnego kolaboracyjnego projektu pomiędzy japońską marką Asics Tiger, a Singapurskim butikiem Limited Edt oraz artystą i uznanym w sneakersowym świecie customerem o pseudonimie SBTG. Efektem ich wspólnych działań była zaskakująca swoim wyglądem wersja kultowego modelu GEL-Lyte III, który tak jak konkurencyjne AM90 obchodzi w tym roku swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania. 'Monsoon Patrol', bo tak ochrzczono te limitowane trójki inspirowane są dynamicznie zmieniającym się klimatem Singapuru, a dodatkowa, zdejmowana klapa chronić nas przed niespodziewanymi opadami. 

Niemal równo dwa lata od ich premiery dowiadujemy się, że trio to ponownie usiadło do wspólnego stołu projektowego i przygotowało nam drugą odsłonę Asics GEL-Lyte III 'Monsoon Patrol'. Przy ich projektowaniu dalej zasiadła utalentowana ekipa japońskiej marki Asics, butiku Limited Edt oraz sam SBTG. Nowa odsłona trójek nie tylko kolorystycznie, bo to jest akurat oczywiste, ale i konstrukcyjnie różni się od poprzedniej. Zmianą, jaką wprowadzono jest dodanie dodatkowego systemu sznurowania, który ciągnie się przez specjalnie dodane do cholewki szlufki, coś jak w elektryzujących Dunkach od Virgila Abloh. Tak więc teraz buty wyposażone są w jedne, standardowe sznurówki, drugi komplet, o którym wspomnieliśmy wcześniej, a na to wszystko nałożono dodatkową, mającą nas uchronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi 'klapkę' montowaną na specjalne zawiasy. Tym jednak razem jej wierzch zdobi napis z nazwą projektu. Same buty wykonano z bardzo podobnych materiałów, co wersję 'OG', czyli włochatego zamszu, skóry i materiału tekstylnego. Kolorystycznie postawiono na stonowane odcienie beżu wymieszanego z szarością z dodatkiem kontrastującej czerni oraz neonowej-żółci na jednym z kompletów sznurówek. O delikatnym wzorze kamuflażu na panelu bocznym czy tłoczonej sygnaturze nie zapomniano.

Niestety, na ten moment nie mamy jeszcze informacji, kiedy możemy się ich spodziewać w sprzedaży. Tajemnicą jest też to, czy dostaniemy je w WS2.


Asics