Proponowany post

Oto Dwie Kolorystyki Asics GEL-Lyte III Inspirowane Japońskimi Lalkami 'Daruma'

04 grudzień 2020
Oto Dwie Kolorystyki Asics GEL-Lyte III Inspirowane Japońskimi Lalkami 'Daruma'

Kultowe Asics GEL-Lyte III obchodzą w tym roku swoją okrągłą 30. rocznicę powstania. Z tej okazji na sklepowych półkach widzieliśmy kilka spektakularnych projektów na ich bazie. Największe wrażenie zrobiło na nas spektakularne w swojej formie, ale bardzo eleganckie i przemyślane trójki w trzydziestu pastelowych kolorystykach, wyprodukowanych w limitowanym nakładzie 300 sztuk z każdego koloru, o czym zresztą dowiecie się TUTAJ. Kolejną propozycją od japońskiej marki Asics jest paczka dwóch kolorystyk trójek, która kierowana jest do fanów bogatej kultury Japonii.

Najnowsze Asics GEL-Lyte III 'Daruma' w dwóch nadchodzących kolorystykach, czerwonej “Classic Red/White/Black” oraz turkusowej “Baltic Jewel/White/Black” nawiązujących do tradycyjnych japońskich lalek Daruma. Lalka wzorowana jest na założycielu buddyzmu zen Bodhidharmie i może być różnej wielkości. Przedstawia brodatego mężczyznę, mnicha Dharmę o owalnym kształcie zazwyczaj w czerwonym kolorze, jest talizmanem szczęścia i ma znaczenie symboliczne. Pękate figurki w sposób karykaturalny przedstawiają postać Darumy, ale zgodny z krążącymi o nim legendami – postać nie posiada rąk i nóg, które zniknęły wskutek wieloletniej medytacji, dużych oczach osadzonych w wielkiej, zarośniętej czarną brodą i krzaczastymi brwiami twarzy, która wypełnia niemal połowę owalnego korpusu lalki. 

Same buty niemal w 100% wykonane są z mięsistej, naturalnej skóry licowej w gładkim i perforowanym wykończeniu, która zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale i wytrzymałość. Połączono ją z miękkim nylonem na, którym wyściełano charakterystyczny podzielony język ułatwiający wkładanie butów na stopę. Wyjątkowość tego wydania podkreśla elegancka, czarna, lakierowana skóra na bocznym brandingu, haft wykończony złotą nicią oraz elementy ze skóry Veg Tan. Kropką nad i są wnętrze wyściełane miękkim, przyjemnym materiałem oraz podeszwa z autorskim systemem amortyzacji GEL zapewniającym bardzo dobrą amortyzację na najwyższym światowym poziomie. Tak jak wspomnieliśmy, buty dostaniemy w dwóch kolorystykach, tej bardziej klasycznej biało-czerwono-czarnej oraz turkusowo-białej z czarnymi akcentami. Każdy z nich okraszony jest beżem i złotem.

Szczegóły premiery Asics GEL-Lyte III 'Daruma'

Sprzedaż w wybranych sklepach z oryginalnym asortymentem japońskiej marki Asics rusza już 4 grudnia. Niestety, na ten moment nie wiemy, czy Asics GEL-Lyte III 'Daruma' zarezerwowane są dla rynku japońskiego, a może zobaczymy je na chmielna20.pl


Asics