Proponowany post

Oto najnowsza, letnia kolekcja Prosto - Summer '21

Prosto Men’s Athletic Summer 21.

Oto Najbardziej Limitowane Nike Air Max 180 W Historii

01 luty 2018
Oto Najbardziej Limitowane Nike Air Max 180 W Historii

Przed nami kolejny wielki powrót kultowego modelu z serii Air Max. Mowa tutaj o Air Max 180 będącym kolejnym jakże ważnym produktem sportowej marki z Oregonu. Ważnym o tyle, ponieważ jako pierwszy wszedł na wyższy level w prezentacji innowacyjnej wtedy poduszki gazowej, w tym przypadku inspirowanej podkową. Teraz można było zobaczyć w zakresie aż 180 stopni. Sukces technologii formowania rozdmuchowego zaowocował w pierwsze w historii połączenie poduszki z uretanową podeszwą, co okazało się strzałem w 10. Nie zapominajmy również o elastycznym kołnierzu maksymalnie dopasowującym się do kształtu naszej stopy oraz nowoczesnej kolorystyce. Wszytko, to wydarzyło się 27 lat temu w 1991 roku.

Z okazji ponownego pojawienia się tej sylwetki na rynku postanowiliśmy pokazać Wam kilka najrzadszych, najbardziej limitowanych wersji tego klasyka, które w ciągu tylu lat trafiły do sprzedaży.

1. Kanye West x Nike Air Max 180 'College Dropout' - 2005 rokPrzed tym, jak Kanye West wziął się za projektowanie kultowych już Air Yeezy miał okazję współpracować z gigantem z Oregonu przy jeszcze dwóch innych projektach. W 2005 roku, czyli rok po premierze swojego pierwszego albumu 'College Dropout' wspólnie z Nike stworzył on unikalną wersję Air Max 180 o tej samej nazwie. Co ciekawe buty wyprodukowane zostały tylko i wyłącznie dla Kanyego Westa w jego rozmiarze 12us. Mimotego, jakimś cudem sample tego wydania w ilości kilku sztuk są w posiadaniu kolekcjonerów. 

 

2. Nike Air Max 180 'Picnic' Sample - 2004 rok

Tym razem przenosimy się do 2004 roku, kiedy to designerzy Nike pracują nad kolejną wersją kolorystyczną tego modelu. Tym razem coś jednak idzie nie tak i dwie kolorystyki Air Max 180 o nazwie 'Picnic' wziętej od rysowanej grafiki na języku nigdy nie trafiają do sprzedaży. Co ciekawe stosunkowo niedawno różowa para zmieniła swojego właściciela. 3. Dizzee Rascal x Nike Air Max 180 Hyperstrike 'Dirty Stank' - 2005 rokPo raz kolejny zatrzymujemy się 2005 roku. To właśnie wtedy sportowa marka Nike po raz pierwszy w historii nawiązała współpracę z brytyjskim artystą Dizzee Rascal'em. W tym przypadku powstały aż trzy wersje kolorystyczne tego buta, fioletowa, biała oraz brązowa. Tylko ostatnia z nich oficjalnie trafiła  do sprzedaży i to w ultra limitowanej ilości około 50-60 par. Jasna edycja to wydanie Friends&Family, a tej trzeciej nigdy nie widzieliśmy, a może to tylko ściema. Informacja o jej istnieniu pojawiła się w jednym z wywiadów z Dizzee. Buty sprzedawane były w specjalnie zaprojektowanym pudełku i płytą w zestawie.

 

4. Nike Air Max 180 iD 'Nom De Guerre' - 2005 rokPo raz kolejny 2005 rok. To również czas, kiedy Nike postanowiło wprowadzić Air Max 180 do programu NIKEiD. Najlepszym sposobem promocji było stworzenie bardzo limitowanej wersji tego modelu, przy którego projektowaniu w tym przypadku pracował również nieistniejący już butik Nom de Guerre z Nowego Jorku specjalizujący się produkcji eleganckiej, męskiej odzieży.5. Sole Collector x Nike Air Max 180 iD 'Cowboy' - 2006 rok


 

Po raz kolejny Nike zaskakuje bardzo ciekawym pomysłem. Po dwóch świetnie odebranych wydarzeniach spod szyldu Sole Collectora wielkimi krokami zbliżały się następne, w tym najbliższy w Miami. Z okazji nadchodzącego eventu główny designer magazynu, Kerstin Carter i ekipa Nike postanowili wypuścić coś szczególnego. Tak powstały Air Max 180 'Cowboy' w limitowanej do 180 sztuk wersji, z czego tylko 140 trafiło do sprzedaży. Każda para była oczywiście odpowiednio numerowana. Inspiracją był aligator, którego zielone łuski macie na boku, nieco jaśniejszy brzuch na podeszwie oraz różowy Swoosh nawiązujący do języka gada. Zwróćcie również uwagę na nietypową perforację na toeboxie. Stąd przydomek 'Cowboy'.

 

6. Eminem x Nike Air Max 180 - 2006 rok 

Szalona kolorystyka Air Max 180 projektowana przez samego Eminema to część akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez rapera i markę z Oregonu. Są to zdecydowanie jedne z najrzadszych i najcenniejszych 180 w historii. Powstało jedynie 8 par, a sprzedaż każdej z nich wspólnie z serią innych butów wydanych z logo Nike i podpisem Eminema zasiliła konto fundacji artysty. Najtańszą parę jaką widzieliśmy na rynku wtórnym wyceniono na niecałe 4000 $.

 

7. Nike Air Max 180 'Powerwall' Pack - 2005 rok 

2005 rok to naprawdę trudny czas dla wszystkich fanów 180. Kolejnym powodem, który skłaniał do zakupu tego modelu, była jubileuszowa, będąca hołdem dla trzech dekad prac nad technologiami i innowacjami w Nike paczka 'Powerwall'. Zestaw ten obejmował aż 56 kolorystyk Air Max'ów podzielonych na 8 modeli. Znajdziemy tutaj aż 7 wersji 180. Wszystkie załączymy poniżej. Zaznaczymy jeszcze, że najbardziej limitowaną kolorystyką była ta wchodząca w skład linii 'Tier0'. Powstało ich prawdopodobnie jedynie 144 pary.

'History of Air'


'Extraordinary White'


'Extraordinary Orange'


'Blue Ribon Sport'


'Extraordinary Green'


'Extraordinary Black'


'Tier0'

 

8. Opium x Nike Air Max 180 - 2005 rokNasze zestawienie zamykamy chyba najbardziej 'popularną' wersją tego modelu. Kolorystyka 'Opium' to dzieło paryskiego butiku o tej samej nazwie, które światło dzienne ujrzało w 2005 rok. Ważna jest tutaj również ilość. Butów powstało jedynie 220 par.
Nie zapominajcie o jutrzejszej premierze kolejnej reedycji oryginalnej kolorystyki 'Ultramarine'. Szukajcie jej tutaj lub tutaj.

Tagi: -