Proponowany post

Oto Nowy Dodge Durango SRT Hellcat, Aktualnie Najmocniejszy SUV Na Świecie

07 lipiec 2020
Oto Nowy Dodge Durango SRT Hellcat, Aktualnie Najmocniejszy SUV Na Świecie

Na moment zostawiamy sneakersy i sprawdzimy, co ciekawego dzieje się w motoryzacyjnym świecie, który jest nam równie bliski. Amerykańska marka Dodge, która przez wielu kojarzona jest z prawdziwymi, muskularnymi i piekielnie szybkimi muscle carami napędzanymi mechanicznie doładowanymi silnikami o ogromnej pojemności zaprezentowała właśnie kolejne monstrum. 

Dodge Durango w topowej wersji SRT Hellcat, to istny potwór i stwierdzenie, że 'gdyby Diabeł miał rodzinę, to jeździłby właśnie nim' idealnie go opisuje. Dodge w tej wersji jest uwielbianą przez Amerykanów konstrukcją, bo przecież mieszkańcy USA słyną z tego, że lubują się w ogromnych, napędzanych wielkimi silnikami SUV'ach czy pick upach. Do tego ten jest naprawdę bezkompromisowy, a potwierdzi to kilka suchych faktów czyniących go najmocniejszym autem tej klasy na świecie, który tak samo dobrze czuje się odwożąc dzieci do szkoły, jak i na torze. Silnik HEMI o pojemności 6.2 litra w układzie V8 doładowany kompresorem generuje potężne 710 KM i szalone 889 Nm momentu obrotowego, co pozwala na osiągnięcie pierwszej setki już po upływie 3.5 sekundy, a prędkość maksymalna tego potwora to 290 km/h. Należy pamiętać, że Durango to dalej pięcioosobowy SUV z ogromną przestrzenią ładunkową, którą możemy zwiększyć o przyczepkę, której łączna waga może wynieść aż 3900 kg. Wspominaliśmy o tym, że auto ma aspiracje do tego, aby wykręcać całkiem niezłe czasy na torze, a odpowiedzialne ma być za to przeprojektowane zawieszenie trzymające go w zakrętach, 21-calowe felgi z oponami Pirelli P Zero Scorpion oraz hamulce przygotowane przez specjalistów z Brembo. 

Zamówienia na auto zostaną otwarte tej jesieni, a pierwsze samochody do nowych właścicieli trafią na początku 2021 roku.


Dodge

Tagi: Dodge,