Proponowany post

Oto 'Papierowe' Nike Air Force 1 Low “Keep ‘Em Fresh”

19 luty 2021
Oto 'Papierowe' Nike Air Force 1 Low “Keep ‘Em Fresh”

Nike Air Force 1 to jeden z bestsellerów spod szyldu Swoosha. Od momentu kiedy pojawił się na ryku w 1982 rok,u doczekał się tysięcy wersji i kolorystyk, które sprzedano w milionach sztuk. Historię tego klasyka poznacie tutaj, a w tym miejscu bliżej przyjrzymy się jego nowej, kontrowersyjnej i wzbudzającej skraje emocje wersji “Keep ‘Em Fresh”.

Zakładamy, że jak sama nazwa wskazuje Nike Air Force 1 Low “Keep ‘Em Fresh”, nawiązują do tego, żeby nasze skrupulatnie opakowane w brandowaną bibułkę, którą znajdziemy w każdym pudełku z AF-1 pozostały jak najdłużej świeże - nawet do momentu, kiedy dotknie ich ząb czasu i zacznie postępować proces utleniania. Kiedy tak się dzieje, podeszwa zaczyna żółknąć, skóra matowieć, a klej i szwy zmieniać kolor. To właśnie zadziało się na skórzanej, klasycznej bazie, którą w niekonwencjonalny sposób przykryto na wzór wyżej wspomnianej bibułki. Mamy pewne podejrzenia, że materiałem, który zastosowano do tego zabiegu, jest pokryty monogramem 'AF-1' to Tyvek - całkowicie syntetyczny materiał wykonany z gęstej polietylenowej przędzy. Lekki, trwały i przepuszczający powietrze, a mimo to wodoodporny, choć nie wykluczone jest to, że to po prostu papier nałożony na cholewkę. Oczywiście designerzy Nike nie zostawiają nas z tak wyglądającym butem ( chociaż nam podoba się w takiej formie ) i dają możliwość dowolnego ich 'rozpieczętowania' poprzez oddzieranie warstwy materiału odkrywając klimatyczne, utrzymane w stylu vintage sneakersy.

Szczegóły premiery Nike Air Force 1 Low “Keep ‘Em Fresh” 

Nike Air Force 1 Low “Keep ‘Em Fresh” u wybranych detalistów, takich jak Worldbox czy Warsaw Sneaker Store pojawią się za jakiś czas.