Proponowany post

Oto nowe Nike Dunk Low z kolekcji “N7”

W niecodziennym wykonczeniu.

Oto Project Geländewagen, Efekt Współpracy Mercedes'a Z Virgilem Abloh

08 wrzesień 2020
Oto Project Geländewagen, Efekt Współpracy Mercedes'a Z Virgilem Abloh

Mercedes-Benz G, to kultowy pojazd, który na przestrzeni lat przybierał różne formy. Widzieliśmy go jako terenowe coupe, wojskowy pojazd wsparcia, monster truck o napędzie 6x6, a nawet luksusowy Landaulet. Dziś bliżej przyjrzymy się jego kolejnemu wcieleniu nazwanemu Project Geländewagen, który jest efektem współpracy Gordona Wagenera, reprezentującego motoryzacyjną markę z dyrektorem kreatywny i założycielem OFF-WHITE oraz dyrektorem artystyczny Louis Vuitton - Virgilem Abloh.


„W ramach projektu Geländewagen tworzymy wyjątkową grafikę, która prezentuje przyszłe interpretacje luksusu oraz pragnienie piękna i niezwykłości. Rezultat jest czymś pomiędzy rzeczywistością a przyszłością ”- wyjaśnia Wagener. „Współpraca z Virgilem zaowocowała połączeniem dwóch odrębnych filozofii projektowania, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju nową wyobraźnię G, która nadal celebruje niezwykłość u podstaw.”

Wytrzymała, siermiężna G Klasa przekształciła się w coś, co przypomina samochód wyścigowy. Artyści postanowili ręcznie wyszlifować farbę, czyli zrobić coś, co jest niespotykane w przypadku producenta samochodów, a tym bardziej aut wyjeżdzających z salonu.Poza tym samochód jest czysty w swojej formie i minimalistyczny w swojej konstrukcji. Jest też zdecydowanie szerszy i niższy dla podkreślenia sportowego wyglądu, do którego dążą Abloh i Wagener. Kierunkowskazy, lusterka i pałąk zderzaka również zostały usunięte, ponieważ w samochodzie rajdowym są ona zupełnie zbyteczne. Zwróćcie też uwagę na przesadnie ogromne gumy na oponach, które dodatkowo obrandowano.


Wnętrze Project Geländewagen nie przypomina żadnego innego G. Samochód został pozbawiony wszystkich luksusowych dodatków, a w szczególności cyfrowego zestawu wskaźników i ekranu informacyjno-rozrywkowego, które zostały zastąpione starymi, klimatycznymi tarczami. Fotele i kierownica to hardcorowe elementy inspirowane F1, które kontrastują z prostotą zegarów i przełączników. Jest też pomalowana na niebiesko klatka bezpieczeństwa kontrastująca z pięciopunktowymi pasy bezpieczeństwa. Replika Project Geländewagen zostanie sprzedana w Sotheby's Contemporary Curated, serii aukcji online, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowała niesamowite wzrosty, a dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie studentów sztuki z kraju i zagranicy. Obstawiamy, że nie będzie tanio.