Patagonia Przedstawia Kolekcję ReCrafted Stworzoną Z Przedmiotów, Które Nie Nadają Się Już Do Naprawy

14 listopad 2019
Patagonia Przedstawia Kolekcję ReCrafted Stworzoną Z Przedmiotów, Które Nie Nadają Się Już Do Naprawy

Nie od dziś wiadomo, że kalifornijska marka Patagonia, to brand, która stara kojarzy się z przedsiębiorstwem szczególnie przyjaznym środowisku naturalnemu oraz aktywnie angażującym się w jego ochronę. Od 1996 roku firma, do produkcji swoich ubrań zaczęła używać wyłącznie organicznej bawełny. Gdyby tego było mało, to od 1985 roku brand przekazuje 1% swoich przychodów na rzecz ochrony przyrody. Od 1985 do 2007 roku na te cele uzbierała się niebagatelna suma 29 milionów dolarów.

Nie dziwi nas fakt, że Patagonia wchodzi w nowy projekt zatytułowany ReCrafted. Pod tym szyldem tego programu kryje się bardzo ciekawa historia, którą my bardzo szanujemy. Wszystkie rzeczy, które sygnowane są metką tej specjalnej linii powstały z fragmentów rzeczy uszkodzonych, które nie kwalifikują się już do naprawy. Gdyby nie to przedsięwzięcie, trafiłyby one na wysypisko śmieci, a w ten sposób Patagonia minimalizuje produkcję odpadów po produkcyjnych. Z tego też względu każdy element składającej się z kamizelek, kurtek, toreb czy koszulek jest inny, a faktury materiału również pozornie do siebie nie pasują. Całość jednak prezentuje się świetnie, świeżo i na pewno idealnie wpisuje się w aktualnie panujące trendy, a pamiętajcie, że Patagonia to brand typowo outdoor'owy, który projektem ReCrafted naprawdę sporo może namieszać w świecie streetwearu. Kolorystycznie,, jest raczej spokojnie, tak jak to zazwyczaj jest w przypadku produktów marki. Większość rzeczy utrzymana jest w ziemistych barwach z małymi wyjątkami.

Premiera kolekcji odbyła się dziś, rzeczy dostaniecie tutaj. Jeżeli jednak szukacie innych produktów marki sprawdźcie co znajdziecie tutaj.Patagonia