Pierwsza Zapowiedź Re-edycji Stüssy x Nike Air Huarache

03 luty 2021
Pierwsza Zapowiedź Re-edycji Stüssy x Nike Air Huarache

Ostatnimi czasy naprawdę głośno o streetwearowej legendzie, marce Stüssy. A to brand prezentuje nam serię unikalnych, ręcznie barwionych naturalnymi barwnikami Nike Air Force 1, a to wchodzi w kolaboracyjny projekt z COMME des GARÇONS, wspólnie wypuszczając nowy zapach perfum 'Laguna Beach'.  Dosłownie chwilę temu Stüssy zaprezentowało lookbook z najnowszą, wiosenną kolekcją 2021, o którym za chwilę, a wspominamy o tym, ponieważ u dwóch modeli zauważyliśmy nowe, a wyglądające 'na stare' Nike Air Huarache, które już gdzieś widzieliśmy.

Wszystko wskazuje na to, że Nike i Stüssy biorą się za re-edycje swojego kolaboracyjnego z 2000 roku, a mianowicie nieco przez nas zapomnianych Stüssy x Nike Air Huarache. Czy to oznacza, że Nike planuje kolejny zalew tej de facto naprawdę wygodnej i funkcjonalnej sylwetki na rynku? Zacznijmy może od początku, czyli od tego, skąd w ogóle się wziął i jak powstał ten ikoniczny fason butów. Nike Air Huarache zadebiutowały na rynku w 1991 roku, czyli wtedy kiedy prężnie rozwijał się już widoczny system amortyzacji Air Max, a ich autorem jest nikt inny jak Tinker Hatfield. Nazwę tego modelu zaczerpną od obuwia rdzennych Amerykanów - czegoś na wzór sandałów, a połączenie neoprenu ze spandexem to efekt inspiracji butami do pływania w nartach wodnych. Wszytko to  daje nam efekt maksymalnego dopasowania cholewki do stopy. Po kilkuletniej przerwie w produkcji, pierwsze retro Air Huarache do sklepów trafiło w 2000 roku, a w raz z nim pierwszy kolaboracyjny projekt. Zgadnijcie jaki? Tak, chodzi o współpracę ze Stüssy, której efektem były dwie stonowane, ale wpadające w oko kolorystyki tej sylwetki - 'Desert Oak' oraz 'Maize'.

Wszystko wskazuje na to, że po 21 latach nieobecności na rynku te dwie świetne kolorystyki ponownie trafią do sprzedaży. Niestety, na ten moment nie dysponujemy ich żadnymi dokładnymi zdjęciami, a jedynie tym, co udało nam się wychwycić na lookbooku. Mamy jednak wrażenie, że nowe wydanie względem oryginału sprzed lat niewiele się będą różnić, a wszyscy Ci, którym wtedy nie udało się włączyć kolaboracyjnych Stüssy x Nike Air Huarache do kolekcji, teraz będą mieli szanse nadrobić zaległości. 

Sprzedaż butów ruszy w ciągu najbliższych tygodni. Jest spora szansa, że zobaczymy je i w rodzimym sklepie, gdzie dostaniecie szeroki wybór oryginalnych sneakersów, a mianowicie Warsaw Sneaker Store