Proponowany post

Pierwsze Zdjęcia Nike Lebron 16 'Superman'

06 grudzień 2018
Pierwsze Zdjęcia Nike Lebron 16 'Superman'

Coś nam się wydaje, że Nike Basketball powoli przymierza się do podobnej akcji, którą widzieliśmy w zeszłym sezonie. Mamy tu na myśli "Lebron Watch". Polegała ona na tym, że King James wybiegał na parkiet w swoich butach, ale pokolorowanych ta, by przypominały inne kultowe buty od Nike. Tego samego dnia buty pojawiały się w sprzedaży i szybko znikały. Czyżby firma z Oregonu postanowiła pójść o krok dalej i tym razem tworzyć nowe Lebrony w połączeniu ze starszymi odsłonami serii? Taki wniosek można wyciągnąć po analizie pierwszych fotek Nike Lebron 16 'Superman'.

Buty, które widzimy na zdjęciach to połączenie Lebronów szesnastek z trójkami. Gołym okiem widać tutaj charakterystyczny mudguard i toe box z ZL3, które pokryte są skórą lakierowaną. Kształt języka i zapiętek z wielkim Swooshem to też zapożyczenie. Te elementy fajnie jednak komponują się z białym Battleknitem 2.0 i podeszwą Lebronów 16. Jeśli chodzi o samą kolorystykę, to jest ona nawiązaniem do jednego z wydań Lebronów 3, które powstały w 2005 roku, ale nigdy nie trafiły do sprzedaży. Inspiracją do jej powstania była postać Lebrona, który w owym czasie był postrzegany wśród kibiców z Ohio jako super bohater. 

W tej chwili nie ma żadnych informacji o tym, czy Nike Lebron 16 'Superman' kiedykolwiek pojawią się w sprzedaży. Mamy jednak nadzieję, że Nike wkrótce zdradzi nam jakieś szczegóły i że zdecyduje się na wypuszczenie Zoom Lebron 3 w tym wariancie kolorystycznym.