Proponowany post

Po 14 Latach Od Premiery Wracają Kultowe Nike Air Max 1 'Lemonade'

07 kwiecień 2020
Po 14 Latach Od Premiery Wracają Kultowe Nike Air Max 1 'Lemonade'

Nike Air Max 1, to niewątpliwie ikoniczny model, który oficjalnie na rynku pojawił się w 1987 roku, ale historia niejednokrotnie pokazała, że sylwetka ta w obrocie i nieco innej wersji nazwijmy to 'prototypowej' była już rok wcześniej. Od tego momentu światło dzienne ujrzała masa mniej lub bardziej dobrych kolorystyk, wersji czy oczywiście kolaboracji. Najbardziej cenione wśród kolekcjonerów są te wydania sprzed lat, a najbardziej sprzed zmiany na naprawdę tragiczny kształtu samych butów, który poprawiono dopiero przy okazji retro czterech oryginalnych kolorystyk w okolicach AMD w 2017 roku. 

Cofając się kilka lat, na przełomie 2005/2006 roku z okazji chęci uczczenia przez Nike trzech dekad istnienia Air Maxów światło dzienne ujrzał specjalny 'Powerwall' pack, w którego skład wchodziło aż 56 kolorystyk różnych modeli butów z tej rodziny. Było to też czas, kiedy na rynek wchodził zupełnie nowy model z serii, a mianowicie najbardzej zaawansowany w tamtych czasach Air Max 360. Nieco więcej na temat tego przedsięwzięcia znajdziecie między innymi tutaj. Zgłębiając dalej ten pack, docieramy do podkategorii 'Extraordinary Green', gdzie jedną z niewątpliwie ciekawszych, a aktualnie bardzo pożądanych pozycji były Air Max 1 'Lemoniade', za które na rynku wtórym aktualnie trzeba zapłacić po kilka tysięcy złotych (klik). Dla Wszystkich prawdziwych zbieraczy jedynek, którzy z wiadomych względów posiadanie tej pary było tylko w zasięgu marzeń mamy naprawdę świetne informacje. Wszystko wskazuje na to, że już tego lata, ale jeszcze konkretnie nie wiemy kiedy, w sprzedaży zobaczymy re-edycję lemoniadek! Tak, designerzy z Nike coś kombinują w tym temacie. Niestety, na ten moment nie dysponujemy żadnymi informacjami w kwestii wyglądu czy samej daty premiery, ale obiecujemy  Wam, że naprawdę dokładnie będziemy monitorowali temat. Jeżeli jednak będzie to 'perfekcyjne retro', w sprzedaży spodziewajcie się jedynek w perfekcyjnym kształcie z cholewką wykonaną z połączenie skóry, nylonu oraz meshu w jasnym, limonkowym kolorze z charakterystyczną grafiką 'Air' na panelach bocznych, która definiuje to wydanie. Dodatkowo nieco później, bo jesienią w sprzedaży zobaczymy też drugą kolorystykę jedynek, która ubrana jest w nieco ciemniejszą zieleń zaczerpniętą z AM97 również dostępnych w linii podkategorii  'Extraordinary Green'. Aha, ilość podobno super ograniczona.

Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu wracamy do Was z tematem i mamy nadzieję, że buty dostaniem też w stołecznym Warsaw Sneaker Store. Chcielibyście?


Nike

Tagi: nike air max 1