Proponowany post

Po 23 Latach Wracają Nike Air Force 1 Low 'Ivory Snake'

20 maj 2019
Po 23 Latach Wracają Nike Air Force 1 Low 'Ivory Snake'

Nike Air Force 1 to ten model butów, którego specjalnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Tak samo jak z kultowymi Air Max 1, tak samo z AF-1 każdy szanujący się sneakerhead miał kontakt, a w niemal 100% przypadków przewinął się on przez ich ręce. Tak oczywiście było w naszym przypadku. Od jakiegoś czasu, teraz może nieco rzadziej, designerzy z Oregonu postanawiają przywrócić ich jakąś specjalną wersją. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy na sklepowych półkach gościły takie perełki, jak chociażby jedna z najlepszych kolorystyk tego modelu ever, czyli niestety bardzo limitowane 'Linen'. Nie możemy też zapomnieć o takich kąskach jak 'Cocoa Snake' z 2001 roku czy cała 'Seria B', a jak się okazuje to jeszcze nie koniec.

Projektanci Nike po raz kolejny sięgają do bardzo obszernego archiwum, w którym znajduje się ponad 2000 kolorystyk samego AF-1 i wyciągają z niego debiutującą w 1996 roku, tylko i wyłącznie na azjatyckim rynku kolorystykę 'Ivory Snake' i tworzą jej wierne oryginałowi retro. Mimo ich bardzo prostego wyglądu chyba nie musimy Wam mówić, jak bardzo cieszy nas ten fakt. W skrócie można powiedzieć, że to zwykły, biały Uptowns z 'kolorową łyżwą'. Owszem, tak w rzeczywistości jest. Niemniej jednak, Swoosh wykończony jest bardzo popularnym ostatnimi czasy typem materiału, czyli imitacją skóry węża. Tym samym, sztucznym fabrykatem wykończono detal na tyle, którego powierzchnię zdobi haftowany czarną nicią napis 'NIKE AIR'. Pozostałe elementy, z wyłączeniem matki na języku pozostały śnieżnobiałe. Wszystko w wersji Premium. Co ciekawe, jest szansa, że w zestawie znajdziemy skarpetki, których kołnierz zdobi ten sam wzór co detale na cholewce.

Premiera przewidziana jest na 22 maja. Jest spora szansa, że buty w limitowanej ilości dostaniecie i tutaj. Bądźcie czujni!
Nike Air Force 1 Low „Ivory Snake”
Kolor: White / Elemental Gold-Dark Hazel-Black
Styl: AO1635-100
Data: 22 maja 2019
Cena: 150 USD

Nike