Proponowany post

Po Raz Pierwszy Od 1995 Wracają Nike Air Barrage Mid

06 czerwiec 2019
Po Raz Pierwszy Od 1995 Wracają Nike Air Barrage Mid

Jesteśmy przekonani, że było tak: ktoś w Nike wybrał się do archiwum w jakimś konkretnym celu. Niestety pomylił drogę i trafił do regału z zapomnianymi projektami. Postanowił jednak skorzystać z okazji i zobaczyć, co tam ciekawego firma produkowała w połowie lat 90. W oczy rzuciła mu się teczka z napisem "Air Barrage". Nazwa, której nigdy wcześniej nie słyszał, wydała mu się bardzo intrygująca. W środku były szkice oraz zdjęcia. Z każdą następną stroną zawartą w teczce oczy tej osoby otwierały się coraz szerzej. Nie zastanawiając się z byt długo człowiek ten, pod wpływem emocji i adrenaliny znalazł wyjście i jeszcze tego samego dnia zgłosił się do swojego przełożonego z pomysłem przywrócenia właśnie tego modelu. W końcu ile można patrzeć na Air More Uptempo, czy inne modele, którymi jesteśmy ostatnio zasypywani. Kierownictwu ten pomysł bardzo się spodobał i oto mamy przed sobą pierwszą od 1995 roku re-edycję treningowego, czy ogólno-sportowego modelu Air Barrage Mid (jego zastosowanie może być wielorakie. Buty należą do tej samej kategorii co Air Max Speed Turf, czy Nike Air Diamond Turf. Kolorystyka, którą już niedługo zobaczymy w sprzedaży, nazwano 'Raptors'. Jest to oczywiste nawiązanie do barw Toronto Raptors. Tak się składa, że klub również założono w 1995 roku. Jesteśmy przekonani, że to nie przypadek. 

Cholewka butów ma bardzo ciekawą konstrukcję. Mamy tutaj dużo różnych warstw i materiałów. Fioletowy mesh i biała skóra są z zewnętrznej strony wzmocnione swego rodzaju zamszowym, zewnętrznym szkieletem. Buty są wyposażone w pasek zapinany na rzep, który biegnie w śródstopiu. Najdziemy na nim białego Swoosha, a logo Nike pojawia się też na białej części tuż obok. Ogólnie na tym modelu sporo jest oznaczeń producenta, bo mamy je jeszcze na języku i na pięcie, ale najbardziej w oczy rzucają się czerwone litery "AIR" umieszczone z boku na podeszwie. Outsole wykonany jest z grubej, białej gumy i wygląda na bardzo solidny. 
Nie będziemy ukrywali, że Air Barrige bardzo nam się podobają, są zachowane w fajnej, niestandardowej stylizacji i bez wątpienia są butami, które raczej bardzo rzadko widzi się na ulicach. Jest to model dla kogoś, kto podąża za tym, co mu się podoba, a nie za tym, co podoba się większości. 

Jeśli chodzi o premierę, to Nike Air Barrige Mid 'Raptors' zaczynają powoli pojawiać się w europejskich sklepach. Nam udało się ustalić, że już wkrótce buty będzie można kupić, między innymi w Warsaw Sneakers Store. Bardzo poważnie rozważamy włączenie Air Barrige do naszej kolekcji. Zerknijcie na poniższe zdjęcia i dajcie nam znać w komentarzach, co sądzicie o tym modelu. 

Tagi: nike,