Po Raz Pierwszy W Historii Wracają Zbanowane Przez Ligę Nike Air Ship 'Banned'

03 sierpień 2020
Po Raz Pierwszy W Historii Wracają Zbanowane Przez Ligę Nike Air Ship 'Banned'

Kilka miesięcy temu odbyła się jedna z bardziej elektryzujących premier spod szyldu Jordan Brand. Aktualnie cena, jaką trzeba zapłacić za 'New Beginnings Pack', w którego skład wchodziły kultowe Air Jordan 1 High 1 oraz jeszcze bardziej porządane Nike Air Ship mówi sama za siebie, a za paczkę zapłacić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wspominamy o nich z jednego prostego powodu. Już niebawem na półkach prawdopodobnie tylko i wyłącznie jednego sklepu, a przynajmniej tak się na ten moment mówi zobaczymy chyba jedne z najbardziej kultowych butów Nike, z którymi powiązany jest Michael Jordan ever!

Mowa tutaj o Nike Air Ship w kultowej, jak już wiecie w zbanowanej przez ówczesną ligę kolorystyce 'Banned' - 'Black/Red'. To właśnie ten model butów, był tym, w których na początku swojej kariery w NBA w 1984 roku grał sam Michael Jordan. Dopiero rok później przy okazji debiutu Air Jordan 1 w kolorystyce 'Bred' mądre głowy z Jordan Brand dopisały do nich historię z całą kampanią reklamową. Wracając do prostych w swojej budowie Air Ship, buty wykonane będą przy użyciu naturalnej, licowej skóry oraz nylonu pokrywającego pokaźnej długości język, a całość postawiona jest na archaicznej podeszwie wewnętrznej. Kolorystycznie postawiono na dwie dominujące barwy, skąd tez wzięła się ich nazwa, czyli czarny - black oraz czerwony - red, które po połączeniu dają nam 'Bred'. Jedynie bielą okraszono wyżej wspomnianą podeszwę wewnętrzną, której część przełamano kontrastującą czerwienią. Kropką nad i jest specjalne, ascetyczne pudełko z brandingiem w jego wnętrzu.

Sprzedaż butów we włoskim sklepie Back Door, a właściwie zapisy na raffle ruszą już dziś tj. 3 sierpnia. Zaglądajcie tutaj. Niestety wielce prawdopodobne jest to, że butów nie zobaczymy u naszych specjalistów z SK czy WS2.


Nike

Tagi: nike Air Ship