Proponowany post

Po Raz Pierwszy W Historii Zobaczyć Mamy Retro Air Jordan 1 Hi ’85 'Neutral Grey'

26 maj 2020
Po Raz Pierwszy W Historii Zobaczyć Mamy Retro Air Jordan 1 Hi ’85 'Neutral Grey'

Mamy świetną wiadomość dla Wszystkich zagorzałych fanów Michaela Jordana oraz pierwszych butów sygnowanych jego osobą, a mianowicie kultowych, ponadczasowych Air Jordan 1. But w sprzedaży w kilku wersjach kolorystycznych zadebiutował w 1985 roku i już za chwilę w kolejnym sezonie zastąpiono go kolejnym modelem Air Jordan 2. Jedną z wersji barwnych, którą wtedy widzieliśmy na rynku, była bardzo prosta „Neutral Grey”, znana również jako „Natural Grey”, która ze względu na swoją ascetyczną prostotę bledła w świetle bardziej kolorowych wersji tego buty i początkowo nie cieszyła się ona zbyt wielką popularnością. 

Po tym, jak Jordan Brand na światło dzienne wypuściło Air Jordan 1 Hi '85 'Varsity Red', którego kołnierz okalający kostkę oraz toebox jak i cała bryła jak najbardziej odwzorowywać miała oryginał sprzed lat, czekamy na kolejne tak dopracowane wydania. Wszystko wskazuje właśnie na to, że tytułowe Air Jordan 1 Hi ’85 w kolorystyce 'Neutral Grey', która de facto przez minione 35 lat nigdy nie doczekała się retro, w przyszłym roku ma wrócić właśnie w takiej oryginalnej formie, która będzie niemal wierną kopią pierwowzoru. Buty charakteryzować będzie wykonana z bardzo dobrej jakości śnieżnobiałej skóry cholewka z delikatnie p odkreślającymi jej budowę szarymi panelami, ale na pierwsze zdjęcia przedstawiające faktyczny wygląd butów musimy jeszcze poczekać, bowiem premiera przewidziana jest dopiero na początek 2021 roku. Mimo tego, że buty te ze względu na swój bardzo prosty wygląd nie były tak popularn,e jak ich kolorowe odmiany, to aktualnie z uwagi na wciąż rosnące zainteresowanie stylem vintage, za OG'sy zapłacić trzeba nawet około 15/20 tysięcy złotych. Podobny skok cen zaobserwowano w przypadku Nike Penetrator (1984), Penetrator GT (1985), Penetrator S (1986), Convention (1985), a wszytko to za sprawą serialu dokumentalnego 'The Last Dance'.  No cóż, taniej już napewno nie będzie.

Tak jak wspominaliśmy, buty w sprzedaży zobaczymy na początku 2021 roku, a wycenia się je na 200$. Liczymy, że uda się nam je dorwać w WS2, gdzie jest spora szansa, że się pojawią. Zdobyć je nie będzie łatwo, tego jesteśmy pewni.


Air Jordan 1 High ‘85
Kolor: White/Neutral Grey
Kod: BQ4422-100
Data: Początek 2021 roku
Cena: $200

Jordan