Proponowany post

POPCORNER: "Aż do piekła", "Miles Davis i ja", "Destrukcja", "Nerve"

03 wrzesień 2016

Ledwo co skończył się sezon ogórkowy i od razu w kinach pojawiły się filmy godne naszej uwagi. W tym tygodniu mamy dla Was aż cztery ciekawe tytuły!

"Aż do piekła" (Hell or High Water)
Reżyseria:
David Mackenzie ("Ostatnia miłość na Ziemi", "Tej nocy będziesz mój""Starred Up")
Scenariusz: Taylor Sheridan

hell-or-high-water-poster

Dwaj bracia - rozwodnik i były skazaniec - uciekają się do desperackiego planu w celu ocalenia rodzinnego rancza. Zapobiec mu będą się starać doświadczeni teksańscy rangerzy. Jeden z najlepszych naszym zdaniem filmów tego roku z fantastyczną rolą Jeffa Bridgesa.

Obsada: Chris Pine ("Star Trek", "Niepowstrzymany""Czas próby"), Ben Foster ("3:10 do Yumy", "W imieniu armii", "Strategia mistrza") i Jeff Bridges ("Big Lebowski", "Prawdziwe męstwo", "Szalone serce").

hell-or-high-water

Tanner Howard (Ben Foster) i Toby Howard (Chris Pine)

hell-or-high-water_1

Marcus Hamilton (Jeff Bridges) i Alberto Parker (Gil Birmingham)

 

"Miles Davis i ja" (Miles Ahead)
Reżyseria:
Don Cheadle 
Scenariusz: Don Cheadle, Steve Baigelman

miles-ahead-poster

Reżyserski debiut Dona Cheadle, który wciela się w rolę legendy jazzu Milesa Davisa. Film pokazuje nam zarówno karierę muzyczną, jak i życie prywatne słynnego trębacza.

W rolach głównych: Don Cheadle ("Hotel Ruanda", "Miasto gniewu", "Zabić wspomnienia") i Ewan McGregor ("Trainspotting", "Helikopter w ogniu", "Autor widmo").

miles-ahead

Miles Davis (Don Cheadle)

miles-ahead_1

Miles Davis i Dave Braden (Ewan McGregor)

 

"Destrukcja" (Demolition)
Reżyseria:
Jean-Marc Vallée ("Młoda Wiktoria""Witaj w klubie", "Dzika Droga")
Scenariusz: Bryan Sipe

demolition-poster

Film reżysera oskarowego "Witaj w klubie", to historia ukazująca dramat spełnionego zawodowo bankiera, który w wyniku wypadku samochodowego traci żonę. Z pomocą przychodzą mu przypadkowo spotkana kobieta i jej syn, dzięki którym rozpoczyna proces "rozbiórki" swojego dotychczasowego życia i budowania go na nowo.

Obsada: Jake Gyllenhaal ("Bogowie ulicy", "Labirynt", "Wolny strzelec"), Naomi Watts ("Mullholland Drive", "21 gramów", "Mów mi Vincent") i Chris Cooper ("Tożsamość Bourne'a", "American Beauty", "Królestwo").

demolition

Davis (Jake Gyllenhaal)

demolition_1

Davis i Karen (Naomi Watts)

demolition_2

Davis i Phil (Chris Cooper)

 

"Nerve" (Nerve)
Reżyseria:
Henry Joost, Ariel Schulman
Scenariusz: Jessica Scharzer

nerve-poster

Nastoletnia Vee uzależnia się od internetowej wersji popularnej w USA gry "prawda czy wyzwanie", gdzie jak się okazuje każde jej posunięcie manipulowane jest anonimową społeczność "obserwatorów"...

W rolach głównych zobaczymy Emmę Roberts ("Całkiem zabawna historia", "Palo Alto", "Millerowie") i Dave'a Franco ("21 Jump Street", "Iluzja", "Sąsiedzi"). Gościnnie pojawia się natomiast raper Machine Gun Kelly.

nerve_1

Vee (Emma Roberts)

nerve_2

Ian (Dave Franco) i Vee

Za pomoc w realizacji cyklu dziękujemy Cinema City

Tagi: -