POPCORNER: "Deadpool"

11 luty 2016
Do kin wchodzi jutro kolejna adaptacja komiksu ze świata Marvela. Tym razem jednak pora na antybohatera!

12 lutego na ekranach kin pojawi się ekranizacja przygód kolejnej postaci ze świata Marvela. Nie będzie to jednak żaden spośród mniej lub bardziej znanych superbohaterów. Tym razem pora na super czarny charakter...

Panie i Panowie, przed Wami "Deadpool"!

deadpool_3

Film opowiada historię Wade'a Wilsona, byłego żołnierza służb specjalnych, który pada ofiarą rządowego eksperymentu i w wyniku mutacji zyskuje zdolność ultraszybkiego gojenia nawet najcięższych ran i obrażeń. Od tego czasu staje się Deadpoolem...

deadpool_4

deadpool_5

deadpool_7

Te pełne czarnego humoru plakaty promujące premierę filmu, to nie przypadek. Deadpool, to postać obdarzona chyba największym poczuciem humoru spośród wszystkich komiksowych bohaterów.

Za reżyserię odpowiedzialny jest Tim Miller, dla którego jest to pełnometrażowy debiut. W głównych rolach zobaczymy Ryana Reynoldsa i Morenę Baccarin.

deadpool_9

Wade Wilson/Deadpool (Ryan Reynolds) i Vanessa (Morena Baccarin)

deadpool_10

Deadpool i Colossus (Stefan Kapicic)

deadpool_6

Intrygująca scena z udziałem Deadpoola

deadpool_8

Deadpool doskonale zdaje sobie sprawę, że jest postacia fikcyjną i ma do siebie ogromny dystans...

skull-poo-l

Rewelacyjny pomysł na promocję filmu!

deadpool

Komiksowy Deadpool

Ciekawostki:

Wade Wilson/Deadpool jest parodią Slade'a Wilsona/Deathstroke z konkurencyjnej stajni DC Comics.

Ryan Reynolds, prywatnie olbrzymi fan przygód Deadpoola, wystąpił już wcześniej w kilku komiksowych ekranizacjach: "Blade: Mroczna trójca", X-men geneza: Wolverine" (w którym zagrał Deadpoola), "Green Lantern", "R.I.P.D. - Agenci z zaświatów". Zapowiedział już, że nie zagra więcej w tego typu produkcjach, ale na pewno nie odmówi w przypadku kontynuacji Deadpoola.

Reynolds starał się o ekranizację Deadpoola od 2005 r. 10 lat starań i jego rola w w/w części X-men przyniosły efekt. Przysłowiową kropkę nad "i" postawiła jego decyzja o zmniejszeniu swojej gaży za film.

 

Tagi: -