Proponowany post

POPCORNER: "Zjawa"

28 styczeń 2016
Leonardo DiCaprio i Tom Hardy w najnowszym filmie Alejandro G. Iñárritu.

Od jutra na ekranach polskich kin najnowszy film Alejandro G. Iñárritu, jednego z najciekawszych reżyserów obecnego stulecia, który na swoim koncie ma już takie dzieła jak: "Amores Perros", "21 gramów", "Babel""Birdman".

the-revenant-poster

the-revenant-poster_1

W rolach głównych występują Leonardo DiCaprio i Tom Hardy, a towarzyszą im Domhnall Gleeson i Will Poulter. Za rewelacyjne zdjęcia odpowiada Emmanuel Lubezki, czyli zdobywca Oscarów za "Gravity" i "Birdmana".

the-revenant-dicaprio

Hugh Glass (Leonardo DiCaprio)

the-revenant-tom-hardy

John Fitzgerald (Tom Hardy)

the-revenant_2

Alejandro G. Iñárritu i Leonardo DiCaprio na planie "Zjawy"

"Zjawa", to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z lat dwudziestych XIX w. Hugh Glass, jeden z pionierów Dzikiego Zachodu, pada ofiarą ataku grizzly podczas jednej z ekspedycji. Cudem uchodzi z życiem, jednak ciężko ranny opóźnia podróż swych kompanów, którzy ostatecznie porzucają go bezbronnego na pastwę losu...

Ciekawostki:

Wcielając się w rolę Hugh Glassa, Leonardo DiCaprio zmusił się do spożycia surowej wątroby bizona, chociaż jest wegeterianinem. Musiał się nauczyć strzelać z muszkietu i rozpalać ogień krzesiwem, a ponadto opanować dwa języki rdzennych mieszkańców Ameryki Płn. (Pawnee i Arikara) i poznać starożytne techniki lecznicze. Określa tę kreację jako najcięższą w swoim całym dotychczasowym dorobku.

Tom Hardy podobno nie ma w zwyczaju czytać scenariuszy. Zamierzał wybrać rolę żołnierza w ekranizacji gry "Splinter Cell", ale DiCaprio nalegał, żeby przejrzał jednak scenariusz do "Zjawy". Przeczytał połowę i... zmienił zdanie.

Alejandro G. Iñárritu i operator Emmanuel Lubezki zdecydowali się nagrywać film tylko przy naturalnym świetle, co ze względu na porę roku i warunki atmosferyczne, ograniczało czas zdjęciowy do zaledwie kilku godzin dziennie. Spowodowało to wydłużenie czasu produkcji, które skutkowało m.in. relokacją planu zdjęciowego z Kanady do Argentyny i zwiększeniem założonego budżetu z początkowych 60 do 135 mln dolarów!

Tagi: -