Proponowany post

Porsche prezentuje nowy, elektryczny model Taycan Cross Turismo do zadań specjalnych

05 marzec 2021
Porsche prezentuje nowy, elektryczny model Taycan Cross Turismo do zadań specjalnych

Porsche oficjalnie zaprezentowało nową odsłonę swojego flagowego elekrtyka - Taycan Cross Turismo EV, który w salonach pojawić ma się jeszcze w tym roku.

Nowy model jest kontynuacją oryginalnej limuzyny Taycan, ale w zdecydowanie praktyczniejszej wersji z dopiskiem Cross Turismo, unikając przy tym terminu kombi, którym majwyraźniej nie wypada marce się posługiwać. Porsche tym samym poszerza istniejące portfolio swoich pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów o tę 'off-roadową' edycję. Podobnie jak oryginał, Taycan Cross Turismo ma innowacyjny, zaawansowany technologicznie napęd elektryczny o architekturze 800-woltowej. Dzięki napędowi na wszystkie cztery koła, które dostajemy już w standardzie i adaptacyjnemu zawieszeniu pneumatycznemu dynamika jazdy w terenie będzie na odpowiednim poziomie. Gdyby tego było mało, za dopłatą możecie zamówić dodatkowy pakiet 'offroad design' podnoszący już i tak wyższy o dwa centymetry prześwit o jeden kolejny. Porsche podzielił się cytatem Olivera Blume'a, prezesa zarządu Porsche AG, który powiedział:

„Postrzegamy siebie jako pionierów zrównoważonej mobilności: do 2025 r. Połowa wszystkich naszych nowych pojazdów, które stworzymy, będzie miała napęd zelektryfikowany - albo w pełni elektryczna lub hybrydowy plug-in. Już w 2020 roku co trzeci pojazd, który dostarczyliśmy w Europie, miał elektryczny układ napędowy. Przyszłość należy do mobilności elektrycznej. Wraz z Taycan Cross Turismo robimy kolejny duży krok w tym kierunku ”.

Nowy model dostaniemy w czterech wariantach do wyboru, w tym Taycan 4 Cross Turismo, Taycan 4S Cross Turismo, Taycan Turbo Cross Turismo i Taycan Turbo S Cross Turismo. Wszystkie modele wyposażone są w dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, panoramiczny szklany dach oraz zaawansowany system rozrywki/nawigacji. Taycan Cross Turismo wyposażony będzie również tryb Gravel, który pozwala zwiększyć jego przydatność na wyboistych drogach.

Taycan Cross Turismo EV pojawi się w amerykańskich salonach latem 2021 roku i będzie dostępny w tych samych kolorach, co jego poprzednik. Za bazową wersję Taycan 4 Cross Turismo o mocy 380/476 KM i zasięgu zasięg 389-456 km zapłacicie od 436 000 zł.


Tagi: Porsche