Proponowany post

Powrót Jordan Pro Strong - Zapowiedź

05 styczeń 2018
Powrót Jordan Pro Strong - Zapowiedź

Od jakiegoś czasu marka Jordan robi reedycje nie tylko modeli z linii Air Jordan, ale także innych performanceowych butów z lat 90. Dobrym tego przykładem mogą być Jordan Pro Quick. Z okazji okrągłej, dwudziestej rocznicy, na sklepowe półki powrócą Jordan Pro Strong. Buty debiutowały w 1998 roku, a zawodnikiem, który jest z nimi kojarzony był Vin Baker. Z uwagi na rok, w którym pojawiły się na parkiecie widać w nich podobieństwo do flagowego modelu Jordanów, którym w owym czasie były trzynastki. 

Cholewka Pro Strong wykonana jest ze skóry i za sprawą swojego bardzo masywnego wyglądu wydaje się być nie do zdarcia. Nic dziwnego, buty były przeznaczone dla dużych, ciężkich graczy podkoszowych. W oryginalnym wydaniu za amortyzację odpowiadały dwie poduszki Zoom Air, jedna umieszczona z przodu, a druga pod piętą. Jak będzie w wydaniu retro, zobaczymy. Od spodu mamy gumową podeszwę z bieżnikiem w klasyczną jodełkę. Podeszwa wygląda równie solidnie co cholewka, dlatego buty mogą znaleźć zastosowanie w grze na dworze. 

Nie znamy jeszcze dokładnej daty pojawienia się Jordanów Pro Strong w sprzedaży. Wiadomo jednak, że na początek będą one dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych. Pierwszy to klasyczny, chicagowski, biało-czarno-czerwony. Drugi zaś czarny ze złotymi akcentami posiada wkładkę z mapą Los Angeles, podobną do tej, jaką widzieliśmy w Air Jordan 1 i 9 "LA", co sugerowałoby, że Pro Strong pojawią się w podobnym okresie. Poniżej możecie zobaczyć oficjalne zdjęcia obu kolorystyk. 

 jordan 

 

 

 

 

Tagi: -