Proponowany post

Poznajcie Nike Zoom Pegasus Turbo

11 lipiec 2018
Poznajcie Nike Zoom Pegasus Turbo

Nike Pegasus to jeden z chętniej wybieranych, biegowych modeli amerykańskiej marki Nike. Od momentu swojej premiery w 1985 roku doczekał się naprawdę sporej ilości wersji oraz kolorystyk i jest już niemal biegową legendą, jeżeli chodzi o Swoosh'a. Po tylu latach inżynierowie Nike dalej pracują nad jego ulepszeniem, a jego kolejne wcielenie właśnie ujrzało światło dzienne.
Nike Zoom Pegasus Turbo to jak sporo specjalistycznego obuwia od Nike efekt współpracy z elitarnymi sportowcami, bo to przecież oni w pełni korzystają z ich dobrodziejstw. Zacznijmy od najważniejszych rzeczy, które musicie wiedzieć na temat tej nowej sylwetki. Buty wyposażone są w wysoce reagującą piankę ZoomX w podeszwie środkowej oraz pod piętą, która zapewnia aż 85% zwrotu energii, która ma największą wartość, jeżeli chodzi o produkty Nike. Zarazem jest to najlżejsza pianka w historii brand. Buty w rozmiarze 10us ważą jedynie 240 gramów, czyli całkiem nieźle. Co do samej pianki, to na ten moment stosowana ona jest jedynie w dwóch modelach butów marki, Zoom VaporFly Elite oraz Zoom VaporFly 4%, a teraz też i Turbo. To, czego nie ma Nike Zoom Pegasus Turbo w porównaniu do wyżej wspomnianych 4% to brak płytki z włókna węglowego. Zabieg ten jest oczywiście celowy, bowiem płytka taka zwiększa sztywność obuwia, o którą nie chodzi w tym przypadku. Tutaj Nike stawia na uniwersalność, a Turbo sprawdzać się mają podczas codziennych treningów. 
Co do samej budowy, Nike Zoom Pegasus Turbo wykonane są z półprzeźroczystej, syntetycznej siateczki, przez którą widać kable systemu Dynamic Flywire. Jak część z Was wie, współpracujący ze sznurówkami system odpowiedzialny jest z maksymalne dopasowanie całości do anatomii naszej stopy. Przez wierzch uppera przechodzi charakterystyczny pasek, który w tym przypadku nie spełnia żadnej szczególnej funkcji, a niżeli estetyczną. Wysunięty zapiętek ma za zadanie zapobiegać obtarciom. Co do podeszwy to tutaj dzieje się sporo. Jej górna część wykonana jest z pianki ZoomX natomiast nieco niżej mamy piankę React, która ze względu na swoje inne właściwości ma zwiększyć trwałość oraz stabilizację. Spód o wyraźnym bieżniku absorbuje uderzenia oraz zapenia przyczepność na różnego typu nawierzchniach. Kończąc na kolorystyce, wszytko utrzymane jest w delikatnej szarości z dodatkiem kontrastującej czerwieni.


Buty do sprzedaży trafić mają 19 lipca jedynie dla członków NikePlus w USA, Chinach, Japonii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Brazylii za pośrednictwem aplikacji lub NRC. Premiera globalna przewidziana jest na 2 sierpnia.


Tagi: nike pegasus