Poznajcie nowe adidas Stan Smith Mylo, sneakersy zrobione z... grzybów

16 kwiecień 2021
Poznajcie nowe adidas Stan Smith Mylo, sneakersy zrobione z... grzybów

Zrównoważona produkcja, to temat, który coraz częściej pojawia się w sneakersowym świecie. Większość największych producentów wprowadza na rynek produkty wykonane z materiałów z recyklingu, które pozostawiają po sobie mniejszy ślad węglowy. To, co tutaj zobaczycie, jest produktem nieco innym, zresztą zobaczycie sami. Niemiecka marka adidas zaprezentowała właśnie swoje kultowe Stan Smith w wersji Mylo, czyli pierwszy but wykonany z Mylo: nowego materiału opartego na grzybach, który wygląda i w dotyku przypomina skórę - miękką, elastyczną, ale bardziej odnawialną.

Materiał wykonany z odnawialnej grzybni - podziemnych korzeni grzybów - Mylo jest tworzony przy użyciu wysoce wydajnej uprawy, która od początku do końca zajmuje mniej niż dwa tygodnie. Proces wykorzystuje najnowocześniejszą technikę rolnictwa wertykalnego, umożliwiając uprawę grzybni w systemie oszczędzającym przestrzeń, maksymalizując jej wydajność. „Wprowadzenie Mylo jako nowego materiału dla marki adidas, jest dużym krokiem naprzód w naszej śmiałej ambicji, aby pomóc w rozwiązaniu problemu związanego z odpadami plastikowymi” - powiedziała Amy Jones Vaterlaus, Global Head of Future w Adidas. „Jako integralna część planety musimy nauczyć się pracować z naturą, a nie przeciw niej, i dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć innowacyjne rozwiązania, które są tworzone w sposób odpowiedzialny i odnawiają się w zrównoważonym tempie. Zaprojektowany w synergii z ekosystemami Ziemi. Jako marka nieustannie badamy możliwości innowacji materiałowych ”.

Jeżeli chodzi o buty, to mają one jasną, klasycznie wyglądającą cholewkę, która na pierwszy rzut oka nie różni się niczym szczególnym od standardowej wersji tego klasyka. Elementem, który zdradza nam ich wyjątkowość jest zapiętek z logo MYLO oraz laserowo wypalane logo z wizerunkiem Stana Smitha na języku. Oko przykuwa również gumowa podeszwa z drobinami. 

Niestety na ten moment premiera innowacyjnych adidas Stan Smith Mylo nie jest nam jeszcze znana. Liczymy jednak, że pojawią się one w takich punktach sprzedaży, jak Warsaw Sneaker Store.