Proponowany post

Poznaliśmy Datę Premiery Supreme x Nike SB Dunk Low “Stars”

22 luty 2021
Poznaliśmy Datę Premiery Supreme x Nike SB Dunk Low “Stars”

O kolejnym kolaboracyjnym projekcie na linii Nike SB, a Supreme, której efektem są cztery elektryzujące kolorystyki hajpowego modelu Dunk Low, mieliśmy okazję wspominać już kilkukrotnie - KLIK, a pierwsza wzmianka na ich temat pojawiła się na tenisufkach już w październiku ubiegłego roku - KLIK. Od tamtej pory wiele się zmieniło, poznaliśmy inspirację, a także mieliśmy okazję przyjrzeć się im w pełnej okazałości. Czego brakowało? Oczywiście daty ich premiery, która właśnie została wyjawiona.

W ramach przypomnienia, cztery kolorystyki tytułowych Supreme x Nike SB Dunk Low “Stars”, nie wzięły się znikąd, a jest to nawiązanie do innego kultowego projektu Supreme i Nike. 18 lat temu, w 2003 roku Supreme i duet ten wypuścił na rynek trzy wersje wysokich Dunków. Inspiracją do całego packu okazała się kampania Nike z 1985 roku zatytułowana „Be True To Your School” i 3 kolorystyki OG Dunków - „Varsity Red”, „College Orange” oraz „University Blue”. Początkowy pomysł projektantów Supreme, aby powierzchnię wokół swoosha pokryć małymi złotymi logo Nike został przez przedstawicieli giganta z Oregonu odrzucony. Jego podrasowana wersja, w której zamiast logówek występują gwiazdki, została jednak zaakceptowana, i wraz z 2 dodatkowymi parami sznurówek i złotym lacelockiem z logo supreme stanowiła cały zestaw. W tamtych czasach posiadanie której z trzech kolorystyk było niczym mokry sen dla wszystkich początkujących „hajpbestii”. Premiera w sklepach Supreme tak samo jak w przypadku modelu low trwała tydzień, a codziennie mogliśmy losowo trafić na inne CW. Oprócz butów w skład kolekcji wchodziły 3 czapki oraz bluzy. Tym razem dostaniemy cztery ich niskie odpowiedniki, w zupełnie nowych dominujących barwach, czerni, zieleni, niebieskim oraz brązie z białymi i złotymi dodatkami.

Teraz najważniejsze. Sprzedaż butów na supremenewyork.com oraz w sklepach stacjonarnych w Europie oraz USA ruszyć ma w czwartek 4 marca - Japonia standardowo czeka do soboty. Sugerowana cena za sztukę wyniesie 120$ i uwierzcie nam, nie łatwo będzie je zdobyć. Uprzedzając pytania, na ten moment nie ma żadnych informacji o ich sprzedaży za pośrednictwem aplikacji SNKRS. Patrząc po tym, jak w przeszłości odbywały się premiery kolaboracyjnych projektów Nike x Supreme na apce, jest to loteria.