Proponowany post

Raz Jeszcze Wracają Kultowe Reebok Instapump Fury 'Hong Kong Handover'

02 czerwiec 2020
Raz Jeszcze Wracają Kultowe Reebok Instapump Fury 'Hong Kong Handover'

Nasi stali czytelnicy doskonale wiedzą, że Instapump Fury jest naszym ulubionym modelem z portfolio brytyjskiej marki Reebok. Z tej też okazji w miarę możliwości staramy się Wam pokazywać każdą kolejną wersję kolorystyczną, która ląduje na rynku, co niestety, nie jest to fizycznie wykonalne. Niemniej jednak informcje o tych najważniejszych znajdziecie na naszych łamach, a nadarzyła się ku temu świetna okazja. 

Cofnijmy się do 1997 roku, kiedy to brytyjski brand wypuszcza na światło dzienne wyjątkową, specjalną kolorystykę swojego wyprzedzającego epokę modelu, którego historię poznacie tutaj. Właśnie wtedy na skepowych półkach wylądowały limitowane buty o przydomku 'Hong Kong Handover'. Czarno-czerwono-pomarańczowa kolorystyka, to upamiętnienie oddanie suwerenności Hong Kongu z rąk Wielkiej Brytanii z powrotem do Chin. Prócz release'u z 1997 roku, buty w bardzo ograniczonej ilości doczekały się swojego retro w 2014 roku, a po kolejnych 6 latach wracają ponownie. Jeżeli chodzi o sam materiały, to nie spodziewajcie się tutaj zbędnych fajerwerków, chociaż niestety nie mamy tutaj wiernego odwzorowania względem oryginału, nad czym nieco ubolewamy. Najistotniejszą zmianą jest struktura bazowego materiału, czyli zmiana lekkiej, cienkiej siateczki na nieco grubiej spleciony nylon. Pozostałe elementy, takie jak zasilana osadzoną na jej szczycie pompką komora mająca za zadanie maksymalnie dopasować się do anatomii naszej stopy pozostały bez zmian. Całość postawiona jest na szczycie charakterystycznej, doskonale wszystkim znanej, podzielonej podeszwy połączonej płytką z włókna węglowego. Dla wielu kolekcjonerów tej sylwetki jest to nie lada gratka, aby uzupełnić braki w kolekcjach lub zdublować parę sprzed lat.

Buty już teraz dostaniecie w wybranych punkach sprzedaży głównie w Azji. Jeżeli pojawią się one na rodzimym rynku, chociażby w WS2, kosztować powinny 699zł/749zł.


Reebok