Proponowany post

REACT, Czyli Przełom W Amortyzacji Nike

24 styczeń 2018
REACT, Czyli Przełom W Amortyzacji Nike

Nike nie od dziś słynie ze swoich dogłębnych badań na temat innowacji, a w szczególności nad szukaniem kolejnych sposobów na udoskonalenie poziomu amortyzacji w swoim obuwiu. Przed Wami kolejna pianka, którą Nike już wprowadziło do części swoich produktów.REACT, to wypadkowa w poszukiwaniu bardziej miękkiej, bardziej sprężystej, lżejszej i trwalszej pianki, którą niewątpliwie jest. Pierwszym modelem butów biegowych, który wyposażony zostanie w to nowe rozwiązanie jest Nike Epic React.W porównaniu do poprzednich, Nike Lunar Epic nowość jest o 11% bardziej miękka i o 10% bardziej sprężysta od poprzednika. Zapewnia też o 13% większy poziom oddawania energii niż np. Lunarlon. Należy również wspomnieć o wadze, którą zredukowano o 5%, co mianuje go jednym z najlżejszych butów do biegania na rynku.

Prace nad pianką trwały trzy lata. Sztab chemików Nike podczas testowania nowych materiałów i opracowywania nowych metod i 400 próbach wynaleźli Nike React. Sama pianka to nowy rodzaj chemii wspomaganej płynną geometrią, do której ze względów technologicznych marka nie miała wcześniej dostępu. Dodatkowo laboratorium Nike Sports Research udostępniło designerom dane na temat stref ciepła, dzięki którym projektantom udało ustalić się gdzie jakie ilości pianki mają trafić. Wszytko przemyślane w każdym najmniejszym szczególe.

Premiera pierwszego biegowego modelu z pianką React, Nike Epic React przewidziana jest na 22 lutego. Mamy nadzieje, że prócz strony producenta pojawią się one i w Sklepie Biegacza, a kto wie, może uda się nam je przetestować.

Nike

Tagi: -