Proponowany post

Reebok Alien U.S.C.M. Bug Stomper, Czyli Ostatnie Buty Dla Fanów Aliena

21 kwiecień 2020
Reebok Alien U.S.C.M. Bug Stomper, Czyli Ostatnie Buty Dla Fanów Aliena

Wszyscy kojarzą temat stworzonych na potrzeby filmu kultowych Nike Mag. Wiedzcie jednak, że to nie jedyny model butów wykonany z myślą o kinematografii, a takich przykładów jest zdecydowanie więcej. Jednym z nich jest Reebok Alien Stomper zaprojektowany specjalnie na potrzeby filmu 'Obcy - Decydujące Starcie', w których poruszała główna aktorka Sigourney Weaver. Co ciekawe, po 30 latach od premiery filmu, buty z okazji Alien Day Festivities doczekały się swojej re-edycji. Rok później, w 2017 roku Reebok zaprezentował Alien Stromper 'Final Battle' Pack nawiązujący do finałowej walki pomiędzy xenomorphową Królową, a Ellen pilotującą żółtego 'Powerloadera'. Dodatkowo buty dostępne były w Polsce i jedynym miejscem, gdzie odbyła się ich premiera, był stołeczny butik CL20, a tutaj znajdziecie szybką relację z wydarzenia. Jak się okazuje, to nie ostatnie słowo marki Reebok w tym temacie.

W sieci pojawiły się informacje o premierze czwartego i zarazem ostatniego już modelu butów nawiązującego do serii 'Obcy'. Nowe Reebok Alien U.S.C.M. Bug Stomper powstały z inspiracji drugim filmem wytwórni 20th Century Studios - 'Aliens' z 1986 roku. Dokładnie rzecz biorąc, ich wygląd zainspirowany jest Korpusem Piechoty Kolonialnej Stanów Zjednoczonych (USCM) oraz postacią szeregowego Williama Hudsona, mechanika PFC. Swoją nazwę od Bug Stomper, głównego statku, którym w filmie poruszali się żołnierze Marines. Unikalny wygląd butów kryje w sobie masę akcentów oraz detali, których listę najdziecie poniżej:

-Cholewka wykonana została z wytrzymałego materiału balistycznego.

-Logo Reebok Union na pasku zespolono z „W” Weyland Yutani.

-Kamuflaż na pięcie jest dokładną repliką jednego z kamuflaży zaprojektowanych z myślą o oddziałach USCM.

-Motyw oczu znajdujący się na prawej pięcie odzwierciedla grafikę zaczerpniętą z prawego ramienia zbroi Hudsona.

-Na lewej i prawej wkładce naniesiono czaszkę „Death or Glory” i logo Weyland Yutani Corp z numerem żołnierza. 

-Przezroczysty hangtag odwzorowuje nieśmiertelniki USCM przedstawione w filmie.

-Pod spodem prawego paska przedniej części stopy widnieje napis „Contents Under Pressure”, taki jak na tylnej stronie zbroi Hudsona.

-Unikalny kod QR na spodzie lewego paska przedniej części stopy zapewnia dostęp do niepublikowanych treści Alien Universe  z nadchodzących książek „The Making of Aliens” Titana i „Alien The Original Screenplay”.

Same buty zapakowane są w jedne z najlepszych pudełek, jakie mieliśmy okazję kiedykolwiek widzieć. Dodamy też, że pokryte holograficzną folią boxy produkowane są ręcznie. Wraz z butami w sprzedaży zobaczymy też kapsułę odzieży z graficznymi koszulkami inspirowanymi filmem.

Sprzedaż rusza 26 kwietnia, a całość w cenie 220$ dostępna będzie tylko i wyłącznie na stronie producenta. Kilka mniejszych rozmiarów poprzedniego wydania znajdziecie jeszcze tutaj.


Reebok