Proponowany post

Ronnie Fieg Odświeża Pomysł Kultowego Już '252' Pack'u Z 2007 Roku

16 lipiec 2020
Ronnie Fieg Odświeża Pomysł Kultowego Już '252' Pack'u Z 2007 Roku

Sneakersowa kariera Ronnie Fiega rozpoczęła się na długo przed założeniem przez niego teraz już sieci kultowych butików KITH. Przed tym był on pracownikiem nieistniejącym już sklepie DavidZ i to pod jego szyldem wypuścił swój pierwszy kolaboracyjny projekt zatytułowany '252 Pack', w którego skład wchodziły trzy bardzo kolorowe wersje dopiero co przywróconych przez japońską marką Asics GEL-Lyte III. To właśnie w tym momencie rozpoczęła się trwająca do dziś przyjaźń Ronniego z Asicsem, co potwierdzić może ponad 50 kolaboracyjnych projektów na jego koncie


Dziś nazywany przez nas wirtuozem kolaboracyjnych projektów Ronnie pochwalił się, a w zasadzie zajawił nam kolejny wspólny projekt z japońską marką, w którym nawiązuje do swoich korzeni. Inspiracją do stworzenia prawdopodobnie aż trzech kolorystyk trójek był wyżej wspomniany '252 Pack', który mieliście okazję zobaczyć powyżej. Tworząc je, Ronnie inspirował się kolorową modą oraz niedostępnymi wtedy w Nowym Jorku butami z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nadchodząca paczka, którą zatytułowano '252.1', jak mówi sam ich twórca, również nawiązuje do Tokio, gdzie de facto ostatnio Ronnie otworzył kolejny sklep stacjonarny pod szyldem KITH. Wracając do wydania z 2003, roku Fieg podkreśla, że jest to jedno z najtrudniejszych do noszenia przez niego wydań i w nadchodzącym, dojrzalszym projekcie maksymalnie skupił się na doborze kolorów i przede wszystkim materiałów i zrezygnował ze sztucznych fabrykatów kojarzących się z pierwotnym '252'. Niestety, na ten moment założyciel KITH jest bardzo oszczędny w chwaleniu się swoim najnowszym dziełem, także na więcej zdjęć czy przecieków będziemy musieli jeszcze poczekać. 

Obstawimy jednak, że skoro model GEL-Lyte III obchodzi w tym roku swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania paczka ta zadebiutuje w ciągu kilku, kilkunastu tygodni. Czy dostaniemy je w WS2? Niestety, to jest mało prawdopodobne.


Asics
Ronnie Fieg