Proponowany post

Sean Wotherspoon Oficjalnie Zapowiada Wspólny Projekt Z adidas Originals

26 luty 2020
Sean Wotherspoon Oficjalnie Zapowiada Wspólny Projekt Z adidas Originals

Sean Wotherspoon na swoim kolaboracyjnym koncie ma jeden bardzo pamiętny projekt z amerykańską marką Nike, z którą z nie do końca wiadomych przyczyn rozwiązał współpracę. Mowa tutaj o naprawdę świetnych, sztruksowych hybrydach na bazie cholewki zaczerpniętej z modelu Air Max 97 postawionych na platformie ze starszych stażem jedynek. Więcej na temat ich tworzenia dowiecie się tutaj, a my płynnie przejdźmy do sedna sprawy, czyli zapowiedzi kolejnej współpracy z inną wielką marką, niemieckim adidas Originas. Aha, w międzyczasie w sprzedaży powinny pojawić się jeszcze GEL-Lyte III, które z okazji obchodów okrągłej, 30. rocznicy powstania Sean projektował wspólnie z ekipą japońskiego butiku atmos. O tym przedsięwzięciu również macie opcję dowiedzieć się nieco więcej tutaj

Oczywiście, na ten moment nie znamy wszystkich szczegółów, a nawet nie do końca wiemy, na jakim konkretnym modelu niemiecko-amerykański duet miał okazję pracować. Mamy jednak pewne podejrzenia i patrząc na kawałek języka, którego fragment widać na jednym ze zdjęć mamy pewne przeczucie, że może to być 'Super Smith', czyli hybryda kultowych, obchodzących w tym roku swoją 'okrągłą' rocznicę powstania Superstary oraz niemniej ikoniczne Stan Smith, których korzenie sięgają 1963 roku. Jeżeli chodzi o to, czego możemy się spodziewać po nadchodzących butach, to przy ich tworzeniu w dużym stopniu postawiono na zminimalizowanie produkcji odpadów i maksymalne użycie materiałów przetworzonych i roślinnych. Stąd w butach znajdą się papierowe sznurówki, korkowe wkładki z przetworzoną kompozytową wyściółką, środek z odzyskanego materiału Ortholite czy podeszwa w 10% wykonana z gumy z recyklingu. Gdyby tego było mało, buty są w 100% wegańskie. Jeżeli chodzi o sam wygląd, to wiemy tak naprawdę niewiele. W dniu premiery spodziewajcie się biało-błękitnych butów z haftowanym, kwiecistym wzorem na panelu bocznym.

Niestety, na ten moment nie znamy szczegółów premiery. Mamy jednak nadzieję, że buty zobaczymy też i w naszym kraju, a konkretnie w przestrzeni stołecznego WS2.


adidas