Proponowany post

Shinsuke Takizawa zapowiada dwie nowe kolorystyki Neighborhood x Undefeated x adidas ZX 8000

07 kwiecień 2021
Shinsuke Takizawa zapowiada dwie nowe kolorystyki Neighborhood x Undefeated x adidas ZX 8000

Ten news kierujemy do wszystkich ZX'owych nerdów, czyli fanów obuwia z kultowej linii ZX, której początki sięgają 1984 roku. Otóż sam Shinsuke Takizawa - CEO oraz Creative Director japońskiej marki NEIGHBORHOOD osobiście zapowiedział światu kolejny wspólny projekt powstały z udziałem niemieckiej marki adidas Originals. Co więcej, przy jego tworzeniu oprócz streetwearowej potęgi z Kraju Kwitnącej Wiśni czynny udział brała również kreatywna ekipa wywodzącej się z Los Angeles marki UNDEFEATED. Przy okazji należy pamiętać, że trio to nie po raz pierwszy spotyka się przy jednym stole projektowym i mają oni na swoim koncie kilka ciekawych przedsięwzięć, takich jak chociażby, to z 2014 roku - KLIK

W ramach nadchodzącej współpracy dostać mamy dwie kolorystyki ponadczasowych ZX'ów oznaczonych numerem 8000. Oznacza to, że projekt powstał na bazie po raz pierwszy zaprezentowanych światu w 1989 roku adidas ZX8000, ale w odświeżonej, przeprojektowanej formie o zaktualizowanym wyglądzie. Mimo tego, że Shinsuke pokazał światu jedynie tył obydwu butów, już teraz jesteśmy w stanie co nieco o nich powiedzieć. To, co widać już na pierwszy rzut oka, to materiał, z jakiego skonstruowana jest sama cholewka. Swoją plecioną strukturą oraz jednolitym kolorem ( czarnym lub białym w zależności, na który się zdecydujemy ) na pierwszy rzut okaz przypomina on karbon. Pomiędzy odlanym z połyskującego tworzywa stabilizatorze pięty dumnie widnieją logo obydwu streetwearowych marek, a w brandowanym języku ukryto kieszonkę na zamek błyskawiczny. Zwróćcie też uwagę na midsole z gumowym outsole'm, który pokryto siatką, tą na wzór systemu amortyzacji Dellinger Web- wynalezionej przez biegacza na 5000 metrów i trzykrotnego olimpijczyka Williama Dellingera i wykorzystanej jako technologia wzmocnienia podeszwy środkowej wprowadzona do butów marki adidas w 1980 roku. 

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, nowe Neighborhood x Undefeated x adidas ZX 8000 dostaniemy w dwóch ascetycznych wersjach kolorystycznych. Niestety, data ich premiery nie jest nam jeszcze znana. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie problemu ze znalezieniem ich w stołecznym butiku Warsaw Sneakers Store, bo prezentują się naprawdę ciekawie.