Proponowany post

Volvo XC40 W Elektrycznej Wersji Recharge

Pierwszy elektryk szwedzkiego producenta

Shoe Dog x Nike Cortez Pack

12 czerwiec 2019
Shoe Dog x Nike Cortez Pack

Nike Cortez to bez wątpienia jeden z najważniejszych, a w zasadzie najważniejszy model amerykańskiej marki Nike. To właśnie od niego w 1972 roku przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Monachium, wszyto tak naprawdę się zaczęło. Jeżeli interesuje Cię historia tej ponadczasowej, kultowej sylwetki odsyłamy Cię tutaj. Może chcesz też poznać 5 najbardziej limitowanych Cortezów w historii? Zajrzyj tutaj.

Designerzy Nike postanawiają należycie uhonorować pracę oraz wkład w rozwój założycieli Nike, duetu: Billa Bowermana oraz Phila Knighta specjalną paczką tego klasyka. W ramach 'Shoe Dog' Packu w sprzedaży pojawią się trzy wersje Corteza, w jego jak najbardziej zbliżonej do oryginału z 1972 roku formy. Zacznijmy może od samej budowy. Każdy z nich skonstruowany jest przy użyciu naturalnej skóry bardzo dobrej jakości oraz pianki na języku. Należy też zwrócić uwagę na brak liningu wewnątrz butów, co sugerować może nam, że buty mogą nieco inaczej fitować niż pozostałe produkty Nike. Jest spora szansa, że przy zakupie będzie trzeba wybierać rozmiar o co najmniej pół mniejszy niż zwykle. Przejdźmy teraz do najistotniejszej rzeczy, czyli logo zdobiącego panel boczny każdej z trzech nadchodzących wersji. Pierwszym z nich jest Swoosh, ale w zdecydowanie cieńszej i smuklejszej wersji, która ma być odwzorowaniem pierwszych szkiców Carolyn Davidson, jego twórczyni. Mamy pewne obawy, że niektórzy mogą wziąć te buty za marne fejki. Kolejne logo to 'Peregrine Falcon' oraz 'Dimension Six'. To właśnie nad takimi nazwami, tworząc jeszcze wtedy nie Nike, zastanawiali się Phil oraz Bill. Chyba ostateczna decyzja wyszła im jednak na dobre. 

Buty do wybranych sklepów, mamy nadzieję, że i tutaj trafią już w lipcu. Sugerowana cena detaliczna każdej pary to 120$.
Nike