Proponowany post

Slam Jam Odwraca Swoosh W Nike Blazer Mid 'Class 1977'

08 styczeń 2019
Slam Jam Odwraca Swoosh W Nike Blazer Mid 'Class 1977'

Kultowy, włoski butik Slam Jam wspólnie z Nike, po raz kolejny przygotowali coś szczególnego. Z okazji obchodów 30. już rocznicy powstania, ekipa SJ hucznie obchodzić będzie swoje urodziny, i to nie tylko z amerykańskim brandem. Świetnym miejscem do rozpoczęcia obchodów będą targi mody Pitti Uomo startujące dziś, tj. 8 stycznia w Museo Marino Marini we Florencji. 

To właśnie tam odbędzie się premiera jednego z najbardziej klasycznych, a zarazem rozpoznawalnych modeli Nike. Chodzi tutaj o pierwszy model butów do gry w koszykówkę, a mianowicie kultowy Blazer w wersji Mid, którego początki sięgają 1973 roku. 'Class 77' nieco różni się od pierwowzoru. Główną zmianą jest dodatkowy fragment materiału na froncie, którego nie było w pierwszych wersjach. To jednak nie to w tym szczególny projekcie przykuwa uwagę. Skórzano-zamszowy, stonowany upper w jasnym kolorze zdobią wycięte z marszczonej, brązowej skóry Swoosh'e na boku, z których jeden został obrócony 'do góry nogami'. Dodatkowym detalem jest przydomek modelu nadrukowany na tyle. 

Niestety teraz mamy dla Was nieco mniej przyjemną informację. Buty do sprzedaży trafią dziś i dostępne będą tylko i wyłącznie na wyżej wspomnianych targach. Obstawiamy, że wszystkie pary znajdą swoich nowych właścicieli.


Nike
Slam Jam