Sneakersnstuff x adidas Consortium 4D

15 czerwiec 2018
Sneakersnstuff x adidas Consortium 4D

No i ruszyła maszyna. Niemiecka marka adidas już jakiś czas temu zapowiedziała cztery elektryzujące projekty z największymi swoimi partnerami. Bazą ma być model butów oparty na podeszwie wykonanej przy użyciu innowacyjnej technologii 4D, o której zdecydowanie więcej dowiecie się tutaj.

Na pierwszy ogień poszedł kultowy butik Sneakersnstuff wywodzący się ze Skandynawii. Zaczynając od góry upper to tkana przy użyciu cyfrowej technologii konstrukcja o granatowo-bordowych, splecionych ze sobą włóknach. W okolicach stabilizatora pięty widać kontrastujące, białe przeszycie pasujące do charakterystycznej, wyróżniającej linię Consortium metki z metalowym oczkiem, gdzie oczywiście umieszczono logo partnera. Całość spleciono sznurówkami z odblaskową nicią i postawiono na podeszwie. Nie no, nie możemy tego nazwać zwykłą podeszwą. Jest to istne dzieło sztuki, dosłownie stworzone ze światła i powietrza. To, co tutaj widzicie to 20.000 połączonych ze sobą rozpórek, które oddają energię i maksymalizują kontrolę jak żaden inny system. Wszystko oczywiście w seledynowym kolorze. Jej spód z gumy Continental zabezpieczony został tak, żeby nic nie dostało się do środka. 

Teraz kilka faktów. Buty kosztować będą nie mało, bo 449 euro. Nie dlatego, że tak sobie wymyślił producent, a dlatego, że proces produkcji tego typu podeszwy jest naprawdę drogi, i Wiemy to z pierwszej ręki. Co do dostępności, buty kupić będzie można jedynie w sklepach SNS w Nowym Jorku, Sztokholmie, Paryżu, Londynie oraz Berlinie. Nie będą dostępne online.


adidas
SNS