Proponowany post

SNS x Nike Air Max Tailwind 4 '20th Anniversary' - Zapowiedź

06 wrzesień 2019
SNS x Nike Air Max Tailwind 4 '20th Anniversary' - Zapowiedź

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od naprawdę zaskakującego newsa. W sieci pojawiło się bowiem pierwsze zdjęcie kolaboracyjnego projektu dwóch szwedów Petera Janssona i Erika Fagerlinda, założycieli kultowego i znanego na całym świecie sklepu, a w zasadzie teraz już sieci butików SNS oraz Nike. Szczerze, to już chyba nawet nie pamiętamy, kiedy Sneakersnstuff miało okazję tworzyć buty ze Swoosh'em, a przez większość kojarzeni się głównie z hucznych kolaboracji z trzema paskami, co tym bardziej jest dla nas ciekawym tematem.

Niestety, na ten moment w sieci pojawiło się tylko jedno i to średnio ukazujące nadchodzące buty zdjęcie. Jako baza posłużył obchodzący w tym roku swoją okrągłą 20. rocznicę powstania biegowy model z 1999 roku, Air Tailwind IV, na który naprawdę mocno naciska amerykański producent i niemal co chwilę wypuszcza jego kolejne wersje kolorystyczne. Od momentu, kiedy w sprzedaży pojawiło się retro jednej z oryginalnych kolorystyk, nawet Supreme pokusiło się o wypuszczenie ich specjalnej wersji, a teraz SNS bierze je na warsztat. Na ten moment wiemy, że buty wykonane będą z pokaźnego zestawu takich materiałów jak płótno, skóra, nubuk, siateczka, gąbka czy przypominający sztruks materiał tekstylny na języku. Jego szczyt zdobi napis mówiący nam o tym, że buty obchodzą swoją rocznicę powstania, a jednocześnie upamiętnia moment otwarcia przez Petera i Erika sklepu. Wszystko utrzymane jest w typowo letniej, słonecznej kolorystyce łączącej w sobie błękit, żółty z jasnymi dodatkami. Kontrastujący zdaje się być ciemny midsole.

Na ten moment nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się ich w sprzedaży. Obstawiamy, że buty dostępne będą tylko i wyłącznie za pośrednictwem SNS'a.


Nike
SNS