Soul Blow - Good Paul + Kixnare (05.06.2010)

29 maj 2010
Soul Blow - Good Paul + Kixnare (05.06.2010)

Tenisufki mają zaszczyt zaprosić Was na kolejną imprezę, tym razem do krakowskiego klubu Łódź Kaliska.  Parkiety rozgrzeje dwóch utalentowanych dj-ów - Good Paul i Kixnare serwując nam dawkę Future Soulu, Nu Jazzu czy Funku. Więcej informacji po drugiej stronie.

Niebanalne spotkanie dwóch postaci krakowskiego rynku muzycznego zaowocowało współpracą na poziomie producenckim oraz dj-skim. Mimo odmiennych korzeni muzycznych ich gusta łączy wspólny mianownik (soul). Soul Blow to z jednej strony kolejna edycja imprezy opartej na fascynacji najlepszych lat dla hiphopu, zaczynając od końca lat 80, twórczości takich artystów jak, Big Daddy Kane, Tribe Called Quest ,De La Soul, Slum Village czy Commona z drugiej otwarcie zapowiadającego się nowego cylku imprez opartych na brzmieniach Nu Soul, Future Beat, gdzie reprezentami są świeży artyści tacy jak : Flying Lotus, Sa-Ra, The Clonius, Onra, Hudson Mohawke, Debruit, Fatima. Wszystko to będzie okraszane klasycznym soulem, nu jazzem, jazz dance. Szykuje się gruba dawka niebanalnych bitów.

GOOD PAUL - zaczynał w 1997 pod pseudonimem Dr Strange muzycznie reprezentując mieszankę ciekawszych stylów muzyki klubowej: od soul full i deep house przez funky break beat po d'n'b wrzucając w sety pozornie niepasujące smakołyki, które w ciekawym miksie dawały zabójczy efekt. Jako Dj miał okazje prezentować swoje umiejętności w całej Polsce a także po za jej granicami (Toronto-Kanada, Minsk-Bialoruś, Barcelona-Hiszpania). Można go było usłyszeć największym festiwalu światowym z muzyka klubowa na Barcelonskim "Sonar Festiwal". Gdy przestało go satysfakcjonować wyłącznie granie na imprezach, zajął sie produkcja. Wkroczył w rejony produkcji szeroko rozumianej muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Wziął udział w produkcji płyty Noviki "Trics of life". Jego produkcyjne umiejętności zostały również docenione przez kultowa REDBULLMUSICACADEMY, która w 2007 zaprosiła go jako jedynego Polaka do uczestnictwa w warsztatach w Toronto. Aktualnie muzycznie zachowuje swój styl łączący morze gatunków od hip hop nu soul przez brasill jazz Dance , funk po soul full i deep house

KIXNARE czyli Łukasz Maszczyński. Rocznik 82. Krakowski producent i DJ. Produkował muzykę dla takich ludzi jak Eldo, Grammatik, Warszawski Deszcz, Emil Blef, Pjus, Smarki Smark czy Duże Pe. Jest autorem projektów wydanych samodzielnie: "Class of 90's" (2007) oraz Kollage "Volume 01" (2009). W 2008 roku jedna z jego kompozycji została wyróżniona i umieszczona na trzeciej części kultowej kompilacji "Offensywa" której pomysłodawcą jest Piotr Stelmach z radiowej trójki. Obecnie pracuje nad autorskim albumem, który swoją obecność powinien zaznaczyć również na scenie międzynarodowej. Współpracuje również z niezależnym labelem Funky Mamas And Papas który w 2010 wydał winylowy singiel jego projektu Kollage "Your Love Is My Love". Jako DJ grywał w takich miastach jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław, Toruń, Rzeszów, Bielsko-Biała czy Częstochowa. Jego sety to mieszanka nowoczesnych odmian soulu, jazzu, funku z elementami latin i afrobeat aż po oldschool hiphop.

Łódź Kaliska
ul. Floriańska 15
Kraków
5.06.2010
Start: 22:00

Tagi: -