Proponowany post

StockX Wprowadza Dodatkową Opłatę Za Sprzedaż - 'Luxury Import Duties'

14 sierpień 2019
StockX Wprowadza Dodatkową Opłatę Za Sprzedaż - 'Luxury Import Duties'

Każdy, kto choć raz próbował swoich sił w reselingu, porusza się w temacie sneakersów czy streetwearu trafił na StockX. Pod tą nazwą kryje się globalna platforma/giełda do sprzedaży/kupna obuwia, odzieży najbardziej hajpowych brandów jak Supreme, OFF-WHITE, Palace Skateboards czy akcesoriów pod postacią zegarków lub toreb topowych marek, takich jak, chociażby Rolex , IWC czy Louis Vuitton i Gucci.

Sprzedaż czy kupno na StockX jest banalnie prosta. Odpowiednio zarejestrowany użytkownik z podpiętym do swojego konta systemem płatności ma dwie opcje zakupu/sprzedaży. Po pierwsze może kliknąć zakładkę Buy Now/Sell Now i automatycznie zgadza się na aktualną ofertę, akceptując jej warunki (pobieraną prowizję za autoryzację produktu/import oraz wysyłkę) lub złożyć własną ofertę, na którą ewentualnie przystać może druga strona. Pamiętajcie, że na StockX handlujecie z inną prywatną osobą, a platforma jedynie pośredniczy w zakupie, sprawdzając, czy towar jest w 100% autentyczny, przez co mamy pewność, że kupowany przez nas towar nie okaże się fejkiem. No i tutaj poruszamy drażliwy temat, bowiem niejednokrotnie słyszało się, że do StockX napływają 'lewe' produkty, które jakimś cudem przechodzą proces autoryzacji. Przechodząc do następnego kroku, kiedy jedna i druga strona zgodzą się na ustalone warunki paczka z zupełnie nowymi, zapakowanymi w oryginalne nieuszkodzone pudełko leci do magazynu StockX. Zazwyczaj jest tam po około 4 dniach od nadania. Kiedy pomyślnie przejdzie proces weryfikacji, pieniądze niemal od razu pojawiają się na koncie sprzedającego. Następnie paczka wysyłana jest dalej. Jak do tej pory koszty ponoszone przez sprzedającego oscylowały w granicach 9,5% wartości  sprzedaży, jeżeli dokonaliśmy do 3 transakcji (wraz z sukcesywną sprzedaż prowizja może spaść do 8%) + stała opłata za wysyłkę 10 euro oraz opłata za transakcję PayPal 3%., co dawało nam łącznie około 13% opłat plus stałe 10 euro za wysyłkę. Niestety, od wczoraj StockX raz jeszcze zaskoczył swoich użytkowników i bez podania żadnej informacji wprowadził dodatkową opłatą zatytułowaną 'Luxury Import Duties' czyli 'podatek od dóbr luksusowych'. Nie dość, że jakiś czas temu podniósł opłatę za zakupy, to teraz jeszcze i to. Kiedy planujemy sprzedać coś na kwotę powyżej 800$ w naszej rubryce z ponoszonymi kosztami pojawia się dodatkowy wiersz, a zysk ze sprzedaży 'Total Payaut' znacząco spada. Często w sposób tak drastyczny, że zupełnie nie opłaca się zawierać transakcji.

Czy to oznacza koniec europejskiego StockX? Obstawiamy, że sprzedaż drogich butów przeniesie się gdzie indziej, ale te tańsze modele dalej będzie można w sensowny sposób upłynnić przy użyciu StockX.


StockX

Tagi: stockx,