Proponowany post

Stranger Things x Nike Air Tailwind 79 'Upside Down'

22 lipiec 2019
Stranger Things x Nike Air Tailwind 79 'Upside Down'

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami wielu kolaboracji w tematyce Netflixowej produkcji 'Stranger Things'. Wiele marek, nie tylko związanych ze streetwearem czy sneakersami postanowiło popłynąć 'na fali' popularności serialu i sygnować swoje produkty ich logo. Jednym z takich brandów jest sportowy gigant z Oregonu - Nike, który wypuścił podzieloną na dwie części kolekcję odzieży oraz obuwia, o czym dowiecie się tutaj, a nawet część rzeczy dostaniecie w WS2.

Jak się jednak okazało to nie koniec niespodzianek przygotowanych dla fanów amerykańskiego serialu stworzonego przez braci Dufferów. Ekipa sklepu Bait na swoim instagramowym koncie pochwaliła się kolejną kolorystyką modelu Air Tailwind 79, który ściśle nawiązuje do 'Stranger Things'. Na pierwszy rzut oka, buty to najzwyklejsze 'szaraki' wykonane z fakturowanego, tekstylnego materiału, a jedynym elementem zdradzającym ich wyjątkowość to metka wszyta w górę języka. Wszytko, zmienia się, kiedy użyjemy zapalniczki! Tak, nie przesłyszeliście się. Pod warstwą wierzchniego, cienkiego materiału kryje się druga, denimowa powłoka, którą dowolnie możemy odkrywać. Całość nawiązywać ma do równoległego odbicia naszego świata, do którego przejście przy użyciu specjalnej maszyny próbują otworzy, rosyjscy naukowcy. Urządzenie to znajdziemy na wkładce, a pod nimi dodatkowe napisy. Całość postawiona jest na szczycie śnieżnobiałej podeszwy z ukrytym w niej systemem amortyzacji Air i zapakowana w specjalne pudełko. To co, zapalniczki w dłoń?

Niestety, buty dostępne były jedynie podczas Comic Con w San Diego i ta kolorystyka prawdopodobnie nie pojawi się już w sprzedaży. Wiemy jednak, że projekt o nazwie 'Upside Down' jest w drodze! Mamy też nadzieję, że pojawi się w WS2.
Nike