Stwórz Przyszłą Kolorystykę GEL-Lyte III Razem Z Asics i Afew

08 październik 2020
Stwórz Przyszłą Kolorystykę GEL-Lyte III Razem Z Asics i Afew
Obserwując w ostatnich dniach instagramowy profil @asics_sportstyle otrzymaliśmy niecodzienną możliwość...


W najlepsze trwa okrągła, trzydziesta rocznica wydania modelu GEL-Lyte III wypuszczonego spod skrzydeł japońskiego giganta - Asics. Z racji tego, kilka minionych miesięcy to koncert nowych kolorystyk tej charakterystycznej sylwetki. Sięgając wzrokiem kilka lat wstecz możemy wspomnieć o sukcesie, jakim należy określić poprzednie współprace z niemieckim salonem Afew. Jedną ze składowych tegoż sukcesu jest model (z odmianą karpia Nishiki-Koi w roli głównej), obsadzony w roku 2012, sygnowany nazwą "Red Koi". Sześć lat źniej ustawialiśmy się w kolejkach z zamiarem zakupu "Orange Koi", przy powstaniu których cegiełkę dołożył również stacjonujący w stolicy Japonii Beams.


Cztery dni temu za pośrednictwem instagramowego konta asics_sportstyle mogliśmy obejrzeć kilkuminutowy filmik, gdzie Shigeyuki Mitsui, - oficjalny projektant modelu Gel Lyte III zakulisowo przedstawia przebieg działań nadchodzącej premiery wraz z butikiem z Düsseldorfu. Najważniejszą informacją dla nas jako odbiorców jest to, że mogliśmy i nadal możemy wpłynąć na efekt końcowy owej współpracy poprzez wybór koloru oraz "mood boardu", czyli odcieni, które będą motywem przewodnim projektu. Poniżej przedstawiamy Wam kompilacje kolorów, na które obyło się głosowanie poprzez "stories" w profilu.


W kolejnej części odbyło się głosowanie dotyczące właśnie "mood boardu". Zdjęcia poniżej.Pierwsze głosowania zakończyły się, a wyniki do wglądu na podanym wyżej profilu. Twórcy dają nam możliwość wniknięcia w projekt na tyle szeroką, że wybór materiałów, z jakich te sneakersy będą stworzone również należy do Nas! Mamy między innymi: skórę, siatkę, zamsz, a ponadto możemy sami zaproponować coś niestandardowego. Może zastosowanie chociażby sztruksowego patternu, z którym dzisiaj tak dobrze jest utożsamiany Sean Wotherspoon będzie trafnym rozwiązaniem? Jak piszą inicjatorzy; ogranicza nas tylko wyobraźnia. "The Sky's the limit."
Wprawdzie mamy już październik, więc rok pod znakiem żelków powoli, acz nieubłaganie dobiega końca. Niemniej jednak przed nami jeszcze z pewnością kilka ciekawych wydań (mamy już informacje à propos kolaboracyjnego wydania trójek z butikiem END, o którym możecie przeczytać tutaj).

Pod koniec roku możecie się również spodziewać z naszej strony podsumowania wieńczącego trzydzieste urodziny modelu, pojawiającego się coraz liczniej się na półkach kolekcjonerów oraz sympatyków.


"Anima Sana In Corpore Sano".