Proponowany post

Supreme x Nike Air Max 95 Lux

05 listopad 2019
Supreme x Nike Air Max 95 Lux

Kultowej sylwetki modelu Air Max 95 chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Zaprojektowane przez Sergio Lozano kultowe biegówki z 1995 roku inspirowane były anatomią ludzkiego ciała i od momentu swojego debiutu na rynku niemal nieprzerwanie są w ofercie amerykańskiej marki z siedzibą w Oregonie. Na przestrzeni tych 24 lat model ten doczekał się masy ciekawych wersji czy kolorystyk, których wszystkich chyba nie jesteśmy w stanie spamiętać. 

W 2001 roku w sprzedaży pojawiła się ich specjalna wersja, która niewątpliwie zszokowała wszystkich fanów tej świetnej sylwetki. Konkretnie chodzi nam o wariant z dopiskiem Lux w nazwie. Buty charakteryzowały się wykonaną we włoskiej fabryce z najlepszej jakości lokalnej skóry cholewką o gładkim wykończeniu z subtelną perforacją na wierzchu. Nowojorska marka Supreme postanawia 'przywłaszczyć' sobie tę sylwetkę i wypuścić swoją własną edycję chyba najdroższych w historii 95, jakie widział świat. Oczywiście, buty różnić nieco będą się względem pierwowzoru sprzed 18 lat, ale sam zamysł jest naprawdę podobny. Tak jak oryginał, tak i teraz cholewka butów w całości wykonana jest przy użyciu najwyższej jakości włoskiej skóry, a całość do kupy złożono na terenie słonecznej Italii. Aby jeszcze bardziej podkreślić ten fakt, do każdej z trzech nadchodzących kolorystyk, czarnej, czerwono-czarnej oraz niebiesko-czarnej dołączony jest srebrny, metalowy brelok w kształcie Włoch ze specjalnym grawerem. Mówiąc, że buty różnią się względem wydania z 2001 roku, mieliśmy na myśli dodatkowy, subtelny, laserowo wycinany napis Supreme na perforowanym wierzchu, który nadaje butom wyjątkowego wyglądu. Oczywiście, to nie jedyne oznaczenie, jakie znajdziecie na sneakersach. Na szczycie języka wytłoczono kolejny branding, a na wkładkach naniesiono go przy użyciu złotej farby. 

Całość do sprzedaży trafi już w najbliższy czwartek. Niestety, jest mały problem. Ze względu na materiały oraz miejsce produkcji Supreme x Nike Air Max 95 Lux naprawdę nie będą tanie, a retaile w poszczególnych regionach wynosić będą odpowiednio: 500$/500 €/435£


Supreme
Nike