Proponowany post

Tak Na oficjalnych Zdjęciach Prezentują Się Nike PG 4

30 grudzień 2019
Tak Na oficjalnych Zdjęciach Prezentują Się Nike PG 4

W ciągu najbliższych dni swoją premierę będzie miała kolejna odsłona sygnowanej linii butów Paula Georgea. Nike Basketball podzieliło się serią oficjalnych zdjęć pierwszej, bardzo stonowanej, klasycznej wręcz kolorystyki. Nie będziemy ukrywali, że jesteśmy trochę rozczarowani tym, jak wyglądają PG 4. W naszej ocenie są najbrzydsze z całej serii. Najważniejsze jest jednak, żeby buty dobrze sprawowały się na parkiecie. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, bo wszystkie poprzednie modele były pod tym względem bardzo fajne.

W pierwszej chwili Nike PG 4 skojarzyły nam się z modelem Adapt BB. Nie można oprzeć się wrażeniu, że kształt cholewki nowych PG przypomina trochę ten z samowiążących się kicksów od Nike. Upper zbudowany jest z materiałów, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jeśli chodzi o buty tej serii. Mamy tutaj syntetyczny mesh połączony z fuseowymi wzmocnieniami. Na pięcie jest też element ze skóry. Po wewnętrznej stronie mamy siatkę o dość dużych otworach. Wygląda to...dziwnie, bardzo surowo. Być może chodzi o poprawę wentylacji...nie wiadomo.
Standardowy system sznurowania ukryty jest pod zamkiem błyskawicznym. Poprzednie modele serii PG raczej dobrze układały się do stopy, ale w przypadku czwórek będzie chyba jeszcze lepiej (pod warunkiem, że suwak nie będzie się rozsuwał).
Schodzimy piętro niżej i napotykamy na bardzo grubą podeszwę środkową. Nie wiemy, z jakiej pianki (wygląda na Renew) została ona wykonana, ale skrywa ona w sobie poduszkę Air, która prawdopodobnie umieszczona jest na całej długości. Na samym dole mamy podeszwę zewnętrzną, która w tym wariancie kolorystycznym wykonana jest z dwóch rodzajów gumy; solidnej wewnątrz i transparentnej na krawędziach. Outsole ma  ciekawy bieżnik, który podobnie, jak w Nike PG 3 powinien dostarczać odpowiedniej przyczepności.

Kiedy dokładnie Nike PG 4 trafią do sprzedaży, tego niestety nie wiemy. Ma się to jednak wydarzyć w styczniu. Będziemy bardzo uważnie obserwowali, w jakich butach Paul George wybiegnie w najbliższych meczach. Będziemy też sprawdzali stronę producenta oraz ofertę Sklepu Koszykarza i warszawskiego KICKS Store, bo właśnie w tych miejscach spodziewamy się znaleźć te buty. Zagadką jest też cena nowych Nike PG. Zerknijcie na poniższe zdjęcia i dajcie nam znać, jak podobają Wam się te buty.