Proponowany post

TenisufkiLAB: adidas Yeezy Boost 350 V2 'Beluga' Real Vs Fake

10 luty 2017
TenisufkiLAB: adidas Yeezy Boost 350 V2 'Beluga' Real Vs Fake

Mamy dla Was pierwszy odcinek serii TenisufkiLAB. Na jego łamach będziemy poruszali techniczne tematy, z którymi mamy możliwość zetknąć się dosłownie na własnej skórze. Na pierwszy ogień idzie porównanie oryginalnej jak i świetnie podrobionej pary adidas Yeezy Boost 350 V2 w kolorystyce 'Beluga'. Dla ułatwienia podpisujemy konkretną parę, bo musimy przyznać że sami mieliśmy duży problem z ich identyfikacją. 

Zaczynając od samego początku Oryginał patrząc na niego od profilu ma zupełnie inną, znacznie agresywniejszą bryłę przypominającą klin. W fake przód jest bardziej zaokrąglony. Jeżeli chodzi o odcień pomarańczowej smugi przechodzącej przez środek różni się nasyceniem. W oryginale jest znacznie bardziej agresywny niż w podróbkach.

 Kolejną rzeczą, która pomoże Wam odróżnić oryginał od podróbek jest kolor trzech pasków brandingu widniejących po wewnętrznej stronie zapiętka. W oryginale, o nieco spłaszczonym kształcie mocniejszą barwą zaznaczono wewnętrzne pasy. W podróbkach o mniej zaznaczonym obszyciu szpiczastego kołnierza paski są mniej nasycone.

Kolejną różnicą jest gatunek oraz grubość nici, którą przeszyto środek cholewki. W oryginale spodziewajcie się pojedynczego, błyszczącego sznurka o okręconym splocie, a szew poprowadzono stosunkowo rzadko. Fake charakteryzuje się zupełnie inną fakturą nici o niechlujnym splocie. Sam szew został poprowadzony znacznie bardziej chaotycznie niż w oryginale. Kolejną różnicą jest wkładka, a dokładniej nadruk widoczny na pięcie oraz sposób jej wycięcia. W oryginale macie do czynienia ze świetnej jakości starannym nadrukiem w okolicach pięty oraz pięcioma wcięciami w przedniej jej części. Podróbki, to niestarannie wykonany nadruk połączony z dwoma sporych rozmiarów zębami będącymi efektem wyżej wspomnianego wycięcia. Sam materiał, z którego wykonane są wkładki również różni się między sobą. W oryginale jest on znacznie ciemniejszy i staranniej odciśnięty od prasy. Szczyt został również w inny sposób wycięty. W oryginale pozostawiono ramkę oddzielającą górę od widoczych poniżej wyżłobień, natomiast w fake ramki brakuje.Dalej przechodzimy do opakowania, na którym również znajdziemy pewnie różnice. Sam nadruk na tekturze w oryginale jest znacznie bardziej nasycony, a font nieco grubszy niż w podróbkach.

Sam papier, którym otoczony jest każdy z butów również różni się między sobą. Oryginalnie każdy zapakowano w błyszczący, śliski pergamin o lekko oleistej fakturze. Podróbki pakowane są w znacznie ciemniejszy słabszej jakości odpowiednik.Poniżej załączamy jeszcze kilka dodatkowych ujęć z wyróżnionymi oryginałami oraz podróbkami, które powinny pomóc Wam w identyfikacji.
Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Jeżeli podobał Wam się wpis udostępnijcie go Waszym znajomych, żeby każdy przy zakupie mógł uchronić się przed aktualnie wszechobecnymi podróbkami.

Fot:Tenisufki.eu

 

Tagi: -