Proponowany post

TenisufkiLAB: Porównianie Nike Air Max 1 Jewel OG Vs Retro

16 czerwiec 2017
TenisufkiLAB: Porównianie Nike Air Max 1 Jewel OG Vs Retro

Jak większość z Was już pewnie wie, kultowy model Air Max 1 obchodzi w tym roku swój 30 jubileusz powstania. Z tej okazji na sklepowych półkach pojawiają się retro kultowych wersji kolorystycznych, jak chociażby OG czy 'atmos elephant'. Kolejnym wielkim powrotem jest charakterystyczna wersja Jewel, której początki sięgają 1996 roku.Wspólnie ze stołecznym butikiem WS2 mamy przyjemność zrobić dla Was porównanie nie do końca OG, bo wydania z 2001 roku z aktualnym retro.

Oryginał to klasyczna, nienaganna bryła o bardzo drapieżnym kształcie frontu. Retro nie możemy zarzucić wyglądu banana, ale jak wiadomo zawsze może być lepiej. Tutaj jest tak jak w przypadku ostatnich 'atmosów', czyli zadowalająco.Materiałowo mamy jednak ogromną różnicę. Wiadomo, że skóry sprzed x lat nie da się skopiować 1 do 1, dlatego miękki, mający charakterystyczną fakturę materiał zastąpiono jego gładkim, nieco twardszym i sztywniejszym odpowiednikiem. Prosimy nie mylić z kartonem, tak źle na pewno nie jest.Kolejną różnicą jest nieco inny kształt odlanego z tworzywa sztucznego, wypukłego Swoosha będącego wizytówką tego wydania. W oryginale końcówka logo jest znacznie ostrzej wykończona. W retro zauważyliśmy delikatne zaoblenie. 

W przeciwieństwie do oryginału spód podeszwy w nowym wydaniu zdobi sporych rozmiarów logo marki wtopione w jego półprzeźroczystą powierzchnię.To co pozytywnie nas zaskoczyło w aktualnym retro to schludnie obszyty języka, starannie wykonane szwy czy brak wystającego kleju na łączeniach. Podsumowując zarówno biało-czarna jak i biało-czerwona wersja kolorystyczna zdecydowanie jest warta uwagi. Wszyscy fani kultowej sylwetki z 1996 roku o niebanalnym wykończeniu powinni po nie sięgnąć. Zwłaszcza jeżeli w ich kolekcji nie ma wydania sprzed lat. Obydwa warianty kolorystyczne znajdziecie tutaj.Za buty dziękujemy wazwpomidorach oraz WS2.

Nike

Tagi: -