Proponowany post

The Velvet Underground x Supreme - Fall 2019

16 wrzesień 2019
The Velvet Underground x Supreme - Fall 2019

Początek kolejnego tygodnia nowojorska marka Supreme rozpoczyna od prezentacji kolejnej specjalnej kapsuły, którą w sprzedaży zobaczycie przy okazji kolejnego czwartkowego dropu. 

Tym razem nawiązują współpracę z amerykańską grupą rockową, zespołem The Velvet Underground, który przez wielu uznawany jest za jednego z najlepszych przedstawicieli awangardy rockowej i rocka eksperymentalnego. Mimo tego, że historia zespołu zaczyna się w 1964 roku, to do pierwszego wspólnego koncertu pod nazwą The Velvet Underground trzeba było poczekać do grudnia roku następnego. Co ciekawe, jeszcze w tym samym miesiącu TVU weszło we współpracę z samym Andy Warholem, który na potrzeby swojego najnowszego, multimedialnego przedsięwzięcia potrzebował zespołu rockowego. Wspólnie wraz z nowym członkiem zespołu Nico, działali łącznie przez półtora roku, brali oni udział w serii multimedialnych programów. Co więcej, to właśnie Warhol zaprojektował im pamiętną okładkę do albumu 'The Velvet Underground & Nico', gdzie po oderwaniu specjalnej naklejki pod grafiką żółtego banana ujawniało się jego różowe wnętrze. Mimo tego, że zespół doczekał się statusu kultowego, album ten uznawany był za porażkę pod względem sprzedaży, a jego geniusz odkryty został dopiero dziesięć lat po premierze, aktualnie uznając go za jeden z najlepszych albumów wszechczasów. 

Wracając do kolekcji, współpraca Supreme i The Velvet Underground to kapsuła odzieży obejmująca jedynie kilka pozycji. W sprzedaży pojawią się między innymi wzorzyste koszule ze sztucznego jedwabiu, bluzy oraz t-shirty. Wszystkie pozycje w mniejszym lub większym stopniu pokryte są grafikami związanymi z twórczością zespołu, nawiązując do ich dyskografii. 

Całość do sprzedaży trafi już w najbliższy czwartek. 


Supreme