To Chyba Ostatni Raz Kiedy Wspominamy O Salehe Bembury x New Balance 2002R 'Peace The Journey'

23 wrzesień 2020
To Chyba Ostatni Raz Kiedy Wspominamy O Salehe Bembury x New Balance 2002R 'Peace The Journey'

O tym, że amerykańska marka New Balance nawiązała współpracą z Dyrektorem Kreatywnym w dziale projektowania obuwia domu mody Versace - Salehe Bembury mieliśmy okazję wspominać jeszcze w ubiegłym roku (KLIK). Po zajawce nadchodzących New Balance 2002R, które po latach nieobecności, w nieco zmienionej formie ponownie pojawiły się w asortymencie NB, przychodzi pora na konkrety. 

Projektując je z zespołem New Balance w ciągu zaledwie dwóch dni (!), Salehe został zainspirowany jego przeprowadzka z Nowego Jorku do Los Angeles i na nowo odkrytą miłość do outdooru i pieszych wędrówek. Projektant przyjął klasyczną sylwetkę i przerobił ją na potrzeby swojej pierwszej współpracy z NB, pozwalając mu wyrazić własną kreatywną wizję. Salehe wybrał mniej znany styl z archiwów New Balance i model 2002R mający klasyczną cholewkę 2002 wykonaną z połączenia włochatego zamszu, skóry i siateczki postawionej na podeszwie zaczerpniętej z bardziej popularnych 860v2. Wpadająca w oko kolorystyka inspirowana jest Kanionem Antylopy znajdującym się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA. z logo 'N' w kolorze Sky Blue. Dopełnieniem projektu są korkowe, brandowane wkładki, gumowa tasiemka przechodząca przez wierzch czy nakrapiana podeszwa z systemem amortyzacji NERGY.

Sprzedaż butów rusza 23 października. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 150$. Niestety, na ten moment nie mamy informacji, czy zobaczymy je w stołecznym butiku WS2.


New Balance