Proponowany post

Top 10 - Najlepsze Kolorystyki Nike Air Max 97

19 luty 2017
Top 10 - Najlepsze Kolorystyki Nike Air Max 97

Już za chwilę na sklepowych półkach ponownie pojawią się kultowe Nike Air Max 97. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie najlepszych według nas kolorystyk tego modelu. Na początku jednak po krótce opowiemy o jego historii, i skąd tak naprawdę wzięło się określenie 'Silver Bullet'. Buty to dzieło projektanta Christiana Tressera, które to na sklepowych półkach zadebiutowały w roku 1997. To właśnie po wielu badaniach oraz wykonaniu szeregu prototypów po raz pierwszy w historii udało się inżynierom Nike umieścić poduszę gazową Air na pełnej długości podeszwy. Pierwszym etapem na drodze do sukcesu było opracowanie elementu łączącego strefę pięty i śródstopia. Następnie znalezienie sposobu na odpowiednio długie utrzymanie rozgrzanej warstwy materiału zewnętrznego podeszwy, by zamknąć w nim trójwymiarową formę. Swój ponadczasowy wygląd buty zawdzięczają superszybkiej, japońskiej kolei Shinkansen, którą przy kreśleniu pierwszych szkiców inspirował się Christian. 

1. Nike Air Max 97 'Silver Bullet'


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć oryginalnej kolorystyki z 1997 roku. Sami osobiście uważamy, że projekt od momentu debiutu 20 lat temu dalej jest świeży i ponadczasowy. Jeszcze raz wielkie brawo dla projektanta tych butów Christiana Tressera.

2. Shady Records x Nike Air Max 97 'Charity Series'


Jest to chyba jedna z najbardziej limitowanych kolorystyk tego modelu. Zaprojektowane przez samego Eminema buty w mocno ograniczonej ilości zaledwie 8 sztuk zadebiutowały w 2006 roku w ramach projektu 'Charity Series'. Wraz z siedmioma innymi modelami zostały zlicytowane na aukcji charytatywnej zasilając konto fundacji rapera.

3. Nike Air Max 97 'Kashima Anlters'


Rok 2006 to również data releaseu 'Kashima Antlers' Pack, w którego skład wchodziły trzy modele butów, Air Max 95, Air Max 360 oraz kultowe Air Max 97. Ten wyjątkowy zestaw to ukłon w stronę jednej z najbardziej utytułowanych japońskich drużyn piłkarskich, której korzenie sięgają 1947 roku. 

4. Nike Air Max 97 'Italy'

Włochy to kraj, w którym kultowe 97 cieszyły się największą popularnością. To właśnie z tej okazji w ubiegłym roku powstała limitowana, dostępna jedynie we Włoszech kolorystyka tych butów sygnowana włoską flagą. Nie był to jednak pierwszy raz kiedy włosi dostali 'swoje' Air Max 97. Miało to miejsce również w 2012 roku. Nakład - poniżej 1700 par. 

5. Nike Air Max 97 SP 'Italian Camouflage'


Pozostajemy we Włoszech. W tym przypadku projektanci Nike bezszwową konstrukcję wykonaną przy użyciu technologii Hyperfuse pokryli nieśmiertelnym wzorem camo. Takim samym jak na mundurach włoskich żołnierzy. Buty wraz z wieloma innymi wojskowymi Air Maxami na sklepowych półkach zadebiutowały w 2013 roku.

6. Nike Air Max 97 'Playstation 3'


2008 rok owocował pojawieniem się trzeciej generacji kultowej konsoli do gry Playstation 3. To właśnie to wydarzenie zainspirowało projektantów Nike do stworzenia dwóch modeli butów swoim wyglądem nawiązujących do urządzenia. W zestawieniu prócz Nike Blazer nie zabrakło Air Max 97.

7. Nike Air Max 97 'Valentine's Day'


Święto zakochanych już od bardzo długiego czasu staje się dla projektantów obuwia inspiracją do stworzenia nawiązującej do niego kolorystyki butów. W 2005 roku z tej właśnie okazji, z myślą głównie o kobietach na sklepowych półkach zadebiutowała walentynkowa kolorystyka 97.

8. Nike Air Max 97 Jacquard SP 'Rio'


Z okazji odbywających się w 2014 roku Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rio sztab projektantów Nike stworzył limitowany pack obuwia. Jedną z głównych ról odgrywały wykonane przy użyciu bezszwowego, żakardowego materiału w mocno rzucającej się w oczy kolorystyce.

9. Nike Air Max 97 'Lux'


W tym przypadku mamy do czynienia z najlepiej wykonaną wersją kultowej biegówki. Cholewkę stworzono przy użyci jednego fragmentu luksusowej, włoskiej skóra niebywałej jakości, którą charakterystycznie wyprofilowano. Powstało jedynie 1956 numerowanych par.

10. Nike Air Max Plus 97 SL


Jak już pewnie zauważyliście nie jest to standardowa 97, a hybryda opierająca się na cholewce zaczerpniętej z nieco młodszych Air Max Plus postawiona na platformie z Air Max 97. Buty do sprzedaży trafiły jedynie w Stanach Zjednoczonych. 

A według Ciebie, której kolorystyki zabrakło w naszym zestawieniu?
 

Tagi: -