Proponowany post

Top 5 Kinowych Mam Na Dzień Matki!

26 maj 2020
Top 5 Kinowych Mam Na Dzień Matki!

Przede wszystkim, wszystkiego najlepszego wszystkim czytającym i nie czytającym nas Mamom! Wszystkie dzieci mają w dniu dzisiejszym obowiązek pozmywać, posprzątać pokoje i ugotować obiady. Po odhaczeniu wszystkich prac domowych można wieczorem odpalić TV i obejrzeć wspólnie film o kochających nas rodzicielkach. A jest kilka propozycji! My przygotowaliśmy krótką i nietypową listę naszych ulubionych Mam - nasze będą wybuchowe dadzą się pokroić za swoje potomstwo.


1. Sarah Connor (Terminator 1 i 2)

Wiadomo, że mama jest super, jeżeli zdarza się jej zgnieść robota mordercę z przyszłości w prasie hydraulicznej. Albo kiedy demoluje siedzibę informatycznej korporacji. Albo kiedy no... po raz kolejny rozprawia się z robotem mordercą z przyszłości. Tak czy inaczej, kto nie chciałby przeżyć podobnej przygody podczas weekendowego wypadku z mamą? Biorąc pod uwagę arsenał jaki Pani Connor zostawiła po sobie we własnej trumnie możemy być spokojni, że nawet gdy nie będzie jej w pobliżu - Mama o nas zadba i nas obroni. 


2. Czarna Mamba (Kill Bill vol. 1 & 2)

Żądna zemsty Uma Thurman, wyposażona w samurajski miecz i wieloletni trening u mistrza wschodnich sztuk walki. Tak, przeczytaj to jeszcze raz i zastanów się czy na pewno chcesz zadrzeć z dzieckiem Czarnej Mamby. Niezapomniana, krwawa, wzruszająca i zabawna opowieść o vendetcie byłej członkini oddziału elitarnych zabójczyń na zawsze zapisała się w historii kina. Quentin Tarantino wspaniale nakreślił postać Czarnej Mamby, której nie jest w stanie pokonać ani śpiączka, ani bycie zakopaną w trumnie ani też Gang składający się z 88 szalonych członków Japońskiej Yakuzy.


3. Molly Weasley (Harry Potter)

Jeżeli miałaś do czynienia z bliźniakami pokroju Freda i George'a i wciąż postanowiłaś urodzić jeszcze dwójkę dzieci to faktycznie musisz być mamą z jajami. Niesforna gromada rodziny Weasley przez osiem filmów potrafiła bawić, zachwycać i wzruszać. Pani Weasley jako prawdziwa głowa rodziny musi sobie radzić nie tylko z domem pełnym nieposłusznych potomków ale i ze stale bujającym w obłokach mężem. Mimo to, postać Pani Weasley zawsze utrzymuje w domu ład i porządek. W obliczu problemów finansowych potrafi też zarządzać budżetem domowym tak, żeby wszystkim uczącym się w  Hogwarcie dzieciom udało się czerpać wiedzę z aktualnych podręczników.


4. Elastyna (Iniemamocni 1 & 2)

Trudno jest posiadać supermoce i żyć w kraju, gdzie bycie superbohaterem jest oficjalnie zdelegalizowane? Jeszcze trudniej jest wychowywać pod jednym dachem trójkę dzieci z supermocami i wypalonego zawodowo męża. Na szczęście, kiedy sytuacja tego wymaga, Mama zakłada swój superstrój i ratuje całą rodzinę z opałów. Elastyna chyba wychowała swoje dzieci najlepiej spośród Mam obecnych na liście, ponieważ w drugiej części to dzieci muszą poradzić sobie z ratowaniem swoich rodziców.


5. Cersei Lannister (Gra o Tron)

Fani do dziś zadają sobie pytanie - czy Cersei kochała bardziej swoje dzieci czy swojego brata bliźniaka? My myślimy, że jednak dzieci, Cersei po prostu nie potrafiła odpowiednio pokazać im tego uczucia. No i umówmy się, jej pierwszy syn był trudnym do pokochania okazem. Mimo to, Królowa Matka Siedmiu Królestw potrafiła dokonywać czynów haniebnych, nie honorowych a także znosiła ona nieludzkie męki podczas bycia uwięzioną przez fanatyków religijnych - a wszystko to po to, aby jej dzieci mogły po niej władać znanym jej światem.