Proponowany post

Transform Jacket, To Efekt Współpracy Dwóch Masterów W Swoim Fachu - Descente Allterain i BYBORRE

21 październik 2020
Transform Jacket, To Efekt Współpracy Dwóch Masterów W Swoim Fachu - Descente Allterain i BYBORRE

Niemal równo rok temu rozwodziliśmy się nad jedną z kultowych kurtek Mizusawa marki ALLTERRAIN DESCENTE, której korzenie sięgają Kraju Kwitnącej Wiśni i roku 2010. Konkretnie chodzi nam o współpracę AD z holenderskimi mistrzami haftu, a mianowicie gośćmi z BYBORRE. O tej kosmicznej, z pozoru niczym się niewyróżniającej kurtce wspominaliśmy tutaj, i wszystkich tych, których ominął ten news, odsyłamy w tamto miejsce. 

Jako indywidualni pionierzy w różnych dziedzinach przemysłu, Descente Allterrain i BYBORRE wykorzystują własne wyjątkowe umiejętności i wspólnie tworzą produkt, który obie odzwierciedla. Mając wspólne pragnienie napędzania i odkrywania innowacji, dwaj są liderami na swoich własnych polach: BYBORRE to samozwańczy 'Masters of Knit', a Descente Allterrain jest figurantem w branży odzieży technicznej.  Chociaż Descente Allterrain jest wciąż stosunkowo nowy na rynku, jest jedną z pierwszych marek, które mają dostęp do niestandardowych usług tekstylnych BYBORRE, w których użytkownicy mogą bawić się i tworzyć różne dzianiny za pomocą narzędzia online. W rezultacie twórcy mają do czynienia z nowym sposobem pracy, który pozwala im wybierać przędzę, rodzaje dzianin i kolory wybranych produktów. W ramach sezonu jesień/zima 2020 para ta opracowała kurtkę 'Transform Jacket' 3 w 1, która celebruje wiedzę zdobytą przez tę dwójkę. Kurtka składa się z dwóch wymiennych warstw, które można dowolnie zapinać jedna na drugą w zależności od naszych  potrzeb i wymagań. Zewnętrzna powłoka, opracowana przez Descente Allterrain, jest doskonałym przykładem technicznego know-how marki. Konstrukcja jest niebywale lekką i wysoce elastyczną 'skorupą' zbudowaną z 3-warstwowej tkaniny ENTRANT® FLOATECH NYLON. BYBORRE z  kolei opracował wewnętrzną warstwę izolacyjną, która wykorzystuje ich autorską 8-bitową dzianinę Structure Knit, wytwarzaną z nylonu pochodzącego z recyklingu odpadów poprodukcyjnych. Każdą warstwę można nosić osobno lub jako część systemu 3 w 1, dowolnie dostosowując je do zmieniającego się otoczenia. Wszystkie elementy mają bardzo podobny oliwkowy odcień. 

Kurtkę Transform Jacket wyceniono na 760 funtów. Będzie ona dostępna w sklepie Descente oraz Browns Fashion w piątek, 23 października.


BYBORRE
Descente Allterain